PARTNER PORTALU
  • BGK

Sanatorium, uzdrowiska: Standard w Polskich ośrodkach wyższy niż w Niemczech czy Francji

  • PAP/AT    12 lutego 2016 - 07:11
Sanatorium, uzdrowiska: Standard w Polskich ośrodkach wyższy niż w Niemczech czy Francji
Sanatoria przyjmują coraz więcej pacjentów (fot:sanatoria-dolnoslaskie.pl)

Chińscy kuracjusze w polskich uzdrowiskach? Nie, to nie jest scena z filmu, lecz obrazek z jednego z polskich sanatoriów.
Sanatoria pojechały na turnus uzdrowiskowy, dzięki temu dziś przyjmują coraz więcej pacjentów. Nie tylko z Polski, ale też ze Wschodu, Bliskiego i Dalekiego - zwraca uwagę "Puls Biznesu".

Chińscy kuracjusze w polskich uzdrowiskach? Nie, to nie jest scena z filmu, lecz obrazek z jednego z polskich sanatoriów. Bo choć wieczorne dancingi pozostały, zmieniła się - i ciągle się zmienia - baza noclegowa i zabiegowa, więc odwiedzają je nie tylko rodacy.

Czytaj też: Raport NIK, uzdrowiska: sanatoria niszczą kanalizację

"Rozmowy z ministrem Kuwejtu przyniosły pierwsze efekty i pierwszych pacjentów - Kuwejtczycy już leczą się na Lubelszczyźnie. Odzew jest bardzo pozytywny. Pojawiają się opinie, że standard w naszych ośrodkach jest wyższy niż niemieckich czy francuskich. Obecnie pracujemy nad kolejnymi umowami - rozmawiamy m.in. z sułtanem Omanu" - mówi prezes Uzdrowiska Nałęczów Tomasz Kwiatkowski.

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), która jest właścicielem ośrodków w Cieplicach, Dusznikach, Kudowie, Polanicy, Połczynie oraz Świeradowie, gościła już pierwszych kuracjuszy z Emiratów Arabskich oraz Chin (w 2015 r. PGU podpisała umowy z 16 touroperatorami).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kuracjusznik, 2016-02-14 04:16:29

    Standard może być taki jak w Niemczech czy Francji ale w miejscach gdzie pojawią się obywatele takowych krajów. Dla Polaków, standard będzie zawsze taki ile funduszu dołoży NFZ i polski kuracjusz. Niech szanowna Redakcja nie zaczyna pisać bajek przed 1-szym Kwietnia, bo zaś w to co napiszecie właśni...e tego dnia, nikt nie uwierzy.  rozwiń
  • Malwa, 2016-02-13 11:58:53

    Fajnie, że nasze polskie sanatoria zaczynają być doceniane. Ja już dawno doceniłam zalety mojego ulubionego Uzdrowiska Ciechocinek :)