PARTNER PORTALU
  • BGK

Sanepid nie dopatrzył się nieprawidłowości w gospodarce odpadami lecznicy

  • Rynek Zdrowia    19 września 2012 - 13:40
Sanepid nie dopatrzył się nieprawidłowości w gospodarce odpadami lecznicy

Inspektorzy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowe podczas kontroli zakończonej we wtorek (18 września) nie dopatrzyli się nieprawidłowości w gospodarce odpadami w miejscowym szpitalu. Kontrolę przeprowadzono po prasowych doniesieniach, z których wynikało, że nawet kilkanaście ton odpadów medycznych ze szpitala w Opatowie mogło trafić do kanalizacji.
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nigdy nie udrażniało kanalizacji w naszym szpitalu. To po prostu nieprawda - mówi  Jan Gniadek, prezes opatowskiej lecznicy, dementując prasowe doniesienia, według któych średnio raz na miesiąc pracownicy komunalni byli wzywani do udrażniania kanalizacji w lecznicy.

We wtorek (18 września) kontrolę w opatowskim szpitalu zakończyła Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opatowie.

- W wyniku kontroli nie stwardzono żadnych naruszeń przepisów. Ciągłość odbierania odpadów medycznych została zachowana. Umowa, która była zawarta wcześniej z firmą ze Skarżyska-Kamiennej cesją została przekazana i podpisana na nowo z firmą TPO z Łodzi. Ta ostatnia umowa została podpisana 1 sierpnia. Sprawdzaliśmy wykazy przekazywanych odpadów. Pierwszy odbiór był większy - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Teresa Krawczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie.

- Chcę podkreślić, że wszystkie procedury postępowania z odpadami medycznymi i komunalnymi w szpitalu zostały zachowane. Personel jest nieustannie szkolony w tym zakresie. Naprawdę nie stwierdziłam żadnych nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami medycznymi - dodaje Krawczyk.

Jak mówi Teresa Krawczyk, sprawdzano także ilości odprowadzanych odpadów medycznych. W praktyce są one niezmiennie na tym samym poziomie. Odbiór ich następuje w cyklach tygodniowych i w przeliczeniu na miesięczne okresy ich suma liczona jest w tonach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gosc, 2012-10-07 19:05:38

    moim zdaniem sanepid zbyt szybko po pobierzn i niestarannym zbadaniu sprawy jeszcze przed wszczeciem postepowania przez prokurature wydal taka opinie to bardzo podejrzana sprawa co powiedza jesli doniesienje okarze sie prawda i