PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik połączył szpitalne spółki w Gdańsku

  • pt    27 lutego 2014 - 14:58

Po długiej, 3-godzinnej dyskusji, pomorscy radni podjęli decyzję o połączeniu spółek Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. (Szpital im. Kopernika w Gdańsku) oraz Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku sp. z o.o.
Za połączeniem głosowało 21 radnych, 7 było przeciwnych, natomiast 4 wstrzymało się od głosu. Spółka będzie prowadzić swoją działalność na bazie dwóch szpitali specjalistycznych: im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku oraz szpitala im. św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie.

- W wyniku połączenia ten silny podmiot medyczny będzie bardziej konkurencyjny na rynku świadczeń medycznych – mówiła wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń. - Ma szansę na tworzenie nowych profili specjalistycznych, w oparciu o kontrakt z NFZ, co powinno stać się kluczowym czynnikiem sukcesu spółki.

Kapitał spółki wyniesie 250 mln zł. Zamiarem połączenia spółek jest m.in. wzmocnienie pozycji obu szpitali w przyszłych postępowaniach konkursowych NFZ, przez co rozszerzeniu i zwiększeniu ulegnie wachlarz udzielanych świadczeń zdrowotnych, doprowadzając tym samym do zagwarantowania pacjentom ich kompleksowości.

Ponadto umożliwi to uzyskanie lepszych ofert w postępowaniach przetargowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.