PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik wnioskuje o dodatkowe środki na ochronę zdrowia

  • Rynek Zdrowia (RZ,UMWŚ)    26 marca 2013 - 09:09
Sejmik wnioskuje o dodatkowe środki na ochronę zdrowia

Podczas odbywającej się w poniedziałek (25 marca) sesji, Sejmik Województwa Śląskiego wnioskował o przyznanie Śląskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ dodatkowych środków.
Miałyby one umożliwić utrzymanie stabilności finansowej jednostek ochrony zdrowia i zagwarantować bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu.

Radni ocenili, że jest to istotne z uwagi na fakt, iż województwo śląskie wyróżnia się szczególnie wysokimi wskaźnikami zachorowalności i umieralności mieszkańców, a przeciętne trwanie życia jest jednym z najkrótszych w Polsce.

Radni Sejmiku podjęli również uchwałę w sprawie określenia zadań, na które województwo śląskie przeznacza w roku 2013 środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W br. jest to kwota blisko 15 mln zł. Zostanie ona rozdysponowana m.in na dofinansowanie działalności 8 zakładów aktywności zawodowej, a także na inwestycje, m.in w Ośrodku Święty Florian - Dom Pomocy Społecznej w Chorzowie i Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.