PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik zawiesił oddział szpitala

  • Gazeta Wyborcza/ Rynek Zdrowia    23 sierpnia 2010 - 20:01
Sejmik zawiesił oddział szpitala

Radni sejmiku zdecydowali o zawieszeniu działalności oddziału zakaźnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.
Oddział zakaźny gorzowskiego szpitala jest już zawieszony od początku lipca, na okres trzech miesięcy. Taką decyzję dyrekcja podjęła po nagłym odejściu z pracy ordynator oddziału. Poza nią na oddziale pracował tylko jeden lekarz ze specjalizacją z chorób zakaźnych. Według przepisów to za mało, by oddział mógł funkcjonować.

W poniedziałek (23 sierpnia) podczas sesji sejmiku województwa ostatecznie podjęto decyzję o formalnym zawieszeniu oddziału zakaźnego.

Dyrektor szpitala zapewnia, że zawieszenie jest jedynie sprawą formalnoprawną i że ma nadzieję, że od października oddział będzie działał.

– Oddział zawiesiliśmy na trzy miesiące, a organ założycielski, czyli województwo, musi wyrazić aprobatę tego wniosku i tego dotyczyła uchwała – mówi "Gazecie Wyborczej" dyr. Andrzej Szmit.

Jak odaje gazeta, dyrektorowi udało się znaleźć dwóch lekarzy specjalistów, którzy aktualnie pracują za granicą i chcą wrócić do kraju. Są wstępnie zainteresowani pracą na gorzowskim oddziale zakaźnym, ale konkretne rozmowy na ten temat odbędą się w połowie września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.