PARTNER PORTALU
  • BGK

Senator PiS sprzeciwia się prywatyzacji ostródzkiego szpitala

  • Rynek Zdrowia/Radio Olsztyn    8 września 2016 - 09:03

Senator Bogusława Orzechowska (PiS) po raz kolejny wystosowała list protestacyjny do starosty ostródzkiego, w którym opowiada się przeciwko prywatyzacji PZOZ w Ostródzie.
Jak podaje Radio Olsztyn, zdaniem Orzechowskiej do prywatyzacji przygotowywane są jednostki, które przynoszą dochody Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostródzie, takie jak laboratorium, rentgen i tomograf.

W jej ocenie szpitale powinny być ogólnodostępne i nie należy ich prywatyzować. Senator przypomina, że kilka tygodni temu ukazała się ustawa mówiąca o tym, że nie można prywatyzować działów, które są państwowymi, a szpital ostródzki jest własnością powiatu.

Senator PiS sprawę szpitala powiatowego w Ostródzie chce skierować do ministra zdrowia, a jeśli będzie taka potrzeba do samej premier Beaty Szydło. Jak mówi, szpital w Ostródzie od lat ma kłopoty finansowe, a działanie obecnego prezesa placówki prowadzi do tego, że zadłużenie cały czas się zwiększa, nie ma też racjonalizacji wydatków. Przykładem jest wyjazd 8-osobowej delegacji szpitala na targi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.