PARTNER PORTALU
  • BGK

Seniorzy będą mieszkać w inteligentnych mieszkaniach

  • PAP/AT    14 kwietnia 2016 - 07:13
Seniorzy będą mieszkać w inteligentnych mieszkaniach

Domy będą naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i telemedycznymi (fot.fotolia)

Senior Apartments ma nowatorski pomysł na opiekę długoterminową dla seniorów: naszpikowane elektroniką mieszkania i fachowy personel z ręką na pulsie.
"Pierwszy etap - budowa osiemnastu jednopiętrowych apartamentów w podwarszawskiej gminie Wiązowna - już ruszył. Inwestycję chcemy zakończyć w czerwcu. Powstanie dziesięć domów dwuosobowych i osiem jednoosobowych - wyjaśnia w "Pulsie Biznesu" Marcin Zawadzki, założyciel Madi-Systemu - największej polskiej firmy specjalizującej się w opiece długoterminowej.

"Nasi mieszkańcy będą prowadzić samodzielne życie, ale w razie potrzeby na życzenie będą mieli do dyspozycji lekarza, pielęgniarki, rehabilitantów, opiekunki, concierge`a, animatorów oraz personel techniczny i sprzątający. Domy będą naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i telemedycznymi. Będą czujniki dymu, temperatury, ruchu, bezruchu i upadku, które w razie zagrożenia wyślą sygnały na telefon komórkowy personelu, który niezwłocznie sprawdzi, czy wszystko jest w porządku" - wyjaśnia ideę tzw. assisted living Marcin Zawadzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • samotna matka, 2016-04-14 09:44:39

    Ciekawe kim będą pensjonariusze na długim urlopie.... byli esbecy, ubecy, inne komunistyczne szuje z emeryturami tak wielkimi jak zło wyrządzone przez nich... No chyba, że np.dzieci będą płacili... a może zus???
  • glaertes, 2016-04-14 09:11:32

    Hehehe, ale musisz mieć rentę przynajmniej taką jak Torbicka