PARTNER PORTALU
  • BGK

Seniorzy domagają się od władz powiatu utworzenia hospicjum

  • Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia    4 marca 2014 - 10:26
Seniorzy domagają się od władz powiatu utworzenia hospicjum

Seniorzy oskarżają władze powiatu o sabotowanie planów powstania w mieście hospicjum. Druga strona twierdzi, że to nieporozumienie.
Członkowie Rady Seniorów w Kędzierzynie-Koźlu przypominają, że jeszcze w 2012 roku aktualne były plany uruchomienia takiej placówki w budynku Szpitala Powiatowego. Po zmianie władz starostwa oraz dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zostały odrzucone. 15 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie zespołu roboczego ds. utworzenia hospicjum. Zaproszono na nie m.in. przedstawicieli zarządu powiatu. Ale nie przybyli.

Seniorzy tłumaczą, że będą nagłośniać sprawę w mediach. Zapowiadają, że nie zawahają się zorganizować pikiety przed budynkiem starostwa. W odpowiedzi na apel oczekują podjęcia konkretnych działań, tym bardziej, że fundusz na ten cel jest zagwarantowany przez Urząd Miasta.

Władze powiatu tłumaczą, że doszło do nieporozumienia, ponieważ hospicjum jest czymś innym, niż oddział paliatywny, a seniorzy używają tych pojęć naprzemiennie. Jak przekonuje rzecznik starosty Adam Lecibil hospicjum jest zadaniem gminy nie powiatu. Jeśli chodzi o oddział paliatywny to może powstać, jak tylko będzie kontrakt z NFZ.

Więcej: www.nto.pl 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.