PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego gotowa

  • bad    28 października 2014 - 18:02
Sieć baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego gotowa

W siedzibie Oddziału Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zamykająca realizację projektu pn. „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – ETAP 2”.
W spotkaniu udział wzięli: wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir Neumann, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Czytaj też: W Ząbkach powstanie nowoczesny szpital psychiatryczny

Spotkanie było okazją do podsumowania inwestycji polegających na wybudowaniu ośmiu baz HEMS i Stacji Obsługi Technicznej oraz modernizacji dwóch obiektów.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w latach 2010-2013 realizował działania w ramach projektu „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego". Całkowity koszt projektu to ok. 69,9 mln zł z czego ponad 58 mln zł to fundusze Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też: Kolejne lądowisko dla helikopterów otwarte

Dzięki temu dofinansowaniu obecnie funkcjonuje 11 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zostały nowo wybudowane, zmodernizowane lub doposażone. Nowe obiekty powstały w Łodzi, Suwałkach, Poznaniu, Kielcach, Krakowie, Gdańsku, Zielonej Górze i Wrocławiu. W Szczecinie powstała Stacja Obsługi Technicznej, a bazy w Sanoku i Białymstoku poddane zostały gruntownej przebudowie.

Modernizacja infrastruktury baz LPR umożliwia wprowadzenie do eksploatacji nowoczesnych śmigłowców, co m.in. zwiększa bezpieczeństwo startu i lądowania. Dzięki temu poprawia się mobilność zespołów ratownictwa medycznego i skraca się czas dotarcia do zdarzenia. Obecny standard wyposażenia powietrznych służb ratunkowych jest na wysokim, europejskim poziomie i pozwala na sprawne przeprowadzenie przedszpitalnych czynności ratunkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.