PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć szpitali z protestami. Ponad 100 placówek z odwołaniem

  • aw/Rynek Zdrowia    31 lipca 2017 - 10:08
Sieć szpitali z protestami. Ponad 100 placówek z odwołaniem
for.arch.

104 placówki odwołały się do oddziałów wojewódzkich ws. kwalifikacji do tzw. systemu sieci szpitali. Pozytywnych decyzji było niewiele: dotyczyły przede wszystkim kwalifikacji do innego poziomu zabezpieczenia lub dodania do systemu dodatkowych profili, zakresów lub rodzajów świadczeń w placówce.
Po tym, jak 27 czerwca br. oddziały wojewódzkie ogłosiły listę placówek, które znalazły się w sieci szpitali, niezadowolone z decyzji jednostki mogły złożyć odwołanie. Jak to wyglądało w poszczególnych województwach?

Rekordowa liczba odwołań wpłynęła na Dolnym Śląsku. Tamtejszy oddział NFZ poinformował, że złożono 22 protesty - 18 z nich zostało oddalonych. Większość podmiotów składało protesty dotyczących niewłaściwej, ich zdaniem, kwalifikacji do określonego poziomu lub profilu w ramach PSZ.

Do Śląskiego OW NFZ wpłynęło osiem protestów od siedmiu podmiotów (dwa od jednego podmiotu).

Na Pomorzu protesty złożyło pięć szpitali. Dwa pochodziły od placówek, które nie zostały zakwalifikowane do sieci (prywatny szpital Swissmed Centrum Zdrowia SA w Gdańsku oraz American Heart of Poland SA (podmiot występujący wcześniej pod nazwą Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe w Gdańsku). Placówki te nie spełniały podstawowych kryteriów sieciowych.

Do Wielkopolskiego OW NFZ wpłynęło siedem protestów ws. kwalifikacji do tzw. sieci szpitali. Nie uwzględniono żadnego z nich. Z siedmiu wniesionych protestów, dwa dotyczyły zmiany poziomu zabezpieczenia, pozostałe dotyczyły treści wykazów odwołujących się placówek.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.