PARTNER PORTALU
  • BGK

Skierowania do sanatorium z błędami

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    13 kwietnia 2012 - 09:47
Skierowania do sanatorium z błędami

Co piąte skierowanie do sanatorium na Pomorzu, które wpłynęło do oddziału NFZ w Gdańsku po 5 stycznia 2012, wróciło już do nadawcy z decyzją odmowną.
Dzieje się tak przez błędy formalne lekarzy, którzy wystawiają skierowania – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Niektóre przychodnie nie pouczyły lekarzy o tym, że od początku 2012 r. należy używać nowych druków skierowań na leczenie czy rehabilitację uzdrowiskową. W zmodyfikowanym druku pojawił się nowy punkt „Przeciwwskazania do zabiegów z udziałem naturalnych surowców leczniczych” i to głównie z nim mają problem lekarze.

Chodzi o borowiny i wody mineralne do picia, inhalacji oraz kąpieli, które są podstawą leczenia uzdrowiskowego, a zdarza się, że pacjenci mają przeciwwskazania do ich stosowania. Jeśli lekarz wpisze przy tym pytaniu „tak” lub je pominie – pomorski NFZ odrzuca wniosek ze względu na bezpieczeństwa kuracjusza.

Od nowego roku zmieniły się też choroby, na które wskazany jest pobyt w sanatorium. Lekarze nie mogą już wystawiać skierowania na skoliozę, bóle grzbietu czy nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, a zdarza się, że tak robią – pisze „Dziennik Bałtycki”.


Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.