PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska wicemarszałek: Przez sieć szpitali pacjent stanie się kosztem

  • RynekZdrowia.pl    23 lutego 2017 - 20:22
Śląska wicemarszałek: Przez sieć szpitali pacjent stanie się kosztem
Wicemarszałek woj. śląskiego Aleksandra Skowronek. Fot. PTWP

Wprowadzenie tzw. sieci szpitali to zagrożenie dla placówek nie tylko na Śląsku - stwierdziła wicemarszałek Aleksandra Skowronek podczas czwartkowego (23 lutego) briefingu poświęconego tematyce reformy ochrony zdrowia.
Według wicemarszałek woj. śląskiego, z dotychczasowych informacji wynika, że po zmianach pewne finansowanie będzie mieć mniej niż połowa jednostek organizacyjnych województwa śląskiego.

- Chciałabym zaapelować do parlamentarzystów, żeby jeszcze raz pochylili się nad sposobem finansowania szpitali w sieci - powiedziała wicemarszałek Aleksandra Skowronek, która w zarządzie województwa śląskiego zajmuje się kwestami związanymi z opieką zdrowotną. 

Jak przekonywała wicemarszałek, "obecnie wiemy, że nie wszystkie szpitale, które wejdą do tzw. sieci będą finansowane w stu procentach".

- Część oddziałów będzie musiała przystępować do konkursów. Środki finansowe, jakie będzie można otrzymać na utrzymywanie tych oddziałów, będą niewystarczające. Konsekwencje takich rozwiązań poniosą pacjenci: przede wszystkim wydłuży się czas oczekiwania na planowane zabiegi - uważa wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

W takiej sytuacji po wejściu w życie nowych przepisów może znaleźć się oddział okulistyczny Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Szpital trafi do sieci, jednak zabiegi przeprowadzane na tym oddziale nie będą finansowane z  ryczałtu. O środki na finansowanie oddziału szpital będzie musiał starać się w konkursie.

Czytaj cały tekst tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.