PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: American Heart of Poland zawiesza działalność w Myszkowie

  • Rynekzdrowia.pl    5 września 2016 - 12:59
Śląskie: American Heart of Poland zawiesza działalność w Myszkowie
PAKS zawiesza działalność oddziału w Myszkowie od 30 września (fot. pixabay)

• Grupa American Heart of Poland poinformowała, że zmuszona jest zawiesić działalność oddziału kardiologii Polsko-Amerykańskich Kinik Serca (PAKS) w Myszkowie.
• Działalność zostanie zawieszona z dniem 30 września tego roku.
• Jest to już trzeci zamykany oddział Grupy.
Jest to trzeci zamykany oddział Grupy, po ośrodkach chirurgii naczyniowej w Nysie i Józefowie - te przestaną przyjmować pacjentów z końcem października.

Jak podaje PAKS, zamknięcie oddziału jest konsekwencją drastycznych obniżek wycen świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej, choć już wcześniej wyceny te były jednymi z najniższych w Europie.

Nagle wprowadzone obniżki, bez uwzględnienia uwag środowiska, powodują - w ocenie PAKS - iż dalsze prowadzenie działalności oraz udzielanie świadczeń w sposób niezakłócony i bezpieczny dla pacjentów w oddziale w Myszkowie stało się niemożliwe.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Grzegorz, 2016-09-07 21:41:49

    To bardzo przykra informacja :( Ten oddział uratował mi życie rok temu kiedy trafiłem tam w stanie krytycznym. Natychmiastowy zabieg wszczepienia stentu spowodował że dziś piszę ten komentarz. Do Częstochowy lub innego szpitala pewnie by już nie zdołano mnie dowiezc, bo tu czas gra ogromną rolę.... Dziś już nie mieszkam w Myszkowie ale ubolewam nad tą decyzją, bo ona zaważy na pewno nad nie jednym życiem moich przyjaciół i znajomych.  rozwiń