Śląskie: American Heart of Poland zawiesza działalność w Myszkowie

• Grupa American Heart of Poland poinformowała, że zmuszona jest zawiesić działalność oddziału kardiologii Polsko-Amerykańskich Kinik Serca (PAKS) w Myszkowie.
• Działalność zostanie zawieszona z dniem 30 września tego roku.
• Jest to już trzeci zamykany oddział Grupy.
Śląskie: American Heart of Poland zawiesza działalność w Myszkowie
PAKS zawiesza działalność oddziału w Myszkowie od 30 września (fot. pixabay)

Jest to trzeci zamykany oddział Grupy, po ośrodkach chirurgii naczyniowej w Nysie i Józefowie - te przestaną przyjmować pacjentów z końcem października.

Jak podaje PAKS, zamknięcie oddziału jest konsekwencją drastycznych obniżek wycen świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej, choć już wcześniej wyceny te były jednymi z najniższych w Europie.

Nagle wprowadzone obniżki, bez uwzględnienia uwag środowiska, powodują - w ocenie PAKS - iż dalsze prowadzenie działalności oraz udzielanie świadczeń w sposób niezakłócony i bezpieczny dla pacjentów w oddziale w Myszkowie stało się niemożliwe.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To bardzo przykra informacja :( Ten oddział uratował mi życie rok temu kiedy trafiłem tam w stanie krytycznym. Natychmiastowy zabieg wszczepienia stentu spowodował że dziś piszę ten komentarz. Do Częstochowy lub innego szpitala pewnie by już nie zdołano mnie dowiezc, bo tu czas gra ogromną rolę.... Dziś już nie mieszkam w Myszkowie ale ubolewam nad tą decyzją, bo ona zaważy na pewno nad nie jednym życiem moich przyjaciół i znajomych. rozwiń

Grzegorz, 2016-09-07 21:41:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE