PARTNER PORTALU
 • BGK

Śląskie miasta dostaną nowe karetki

 • rynekzdrowia.pl    26 lutego 2015 - 18:36
Śląskie miasta dostaną nowe karetki

fot. Rynek Zdrowia

Trzy miasta na obszarze działania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach otrzymają niebawem nowe ambulanse.
WPR w Katowicach kupiło pięć nowych ambulansów dla kilku swoich obszarów działania. Karetki typu "S" przekazane zostaną stacjom pogotowia ratunkowego w Katowicach, Gliwicach i Pszczynie, a karetki typu "P" do miejsc stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Radzionkowie i katowickiej dzielnicy Tysiąclecie.

- Wszystkie nowe karetki są już standardowo wyposażone w podstawowy sprzęt medyczny i radiotelefony. Mają centralną instalację tlenową, fotele obrotowe, nowoczesne nosze tzw. główne - model Mondial RS2. W każdej karetce jest pięć miejsc siedzących - wyjaśnia dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz.

Karetki i ich wyposażenie zostały kupione ze środków własnych WPR. Koszt jednego ambulansu z nowoczesnym sprzętem to prawie 352 tysiące zł.

Aktualnie WPR dysponuje 146 własnymi ambulansami, w tym m.in. 33 to pojazdy specjalistyczne, 41 podstawowe, 1 wysokospecjalistyczny do transportu zakaźnie chorych pacjentów i 18 karetek onkologicznych. Dodatkowo WPR ma 21 karetek rezerwowych, m.in. na wypadek tzw. zdarzeń masowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • kołorowerowe, 2016-07-22 12:02:36

  To zależy, do jakiej partii Kierownik należy.
 • Agnieszka, 2016-07-22 10:19:20

  Szkoda tylko że Jastrzębie Zdrój znowu zostało ominięte, i jeździ starymi karetkami które mają już chyba ponad 10 lat. Kierownik z Jastrzębskiego pogotowia pan R.Ostrowski ma to w nosie.
 • Agnieszka, 2016-07-22 10:17:18

  Szkoda tylko że Jastrzębie Zdrój znowu zostało ominięte, i jeździ starymi karetkami które mają już chyba ponad 10 lat. Kierownik z Jastrzębskiego pogotowia pan Ostrowski ma to w nosie.