Śląskie miasta dostaną nowe karetki

Trzy miasta na obszarze działania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach otrzymają niebawem nowe ambulanse.
Śląskie miasta dostaną nowe karetki
fot. Rynek Zdrowia

WPR w Katowicach kupiło pięć nowych ambulansów dla kilku swoich obszarów działania. Karetki typu "S" przekazane zostaną stacjom pogotowia ratunkowego w Katowicach, Gliwicach i Pszczynie, a karetki typu "P" do miejsc stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Radzionkowie i katowickiej dzielnicy Tysiąclecie.

- Wszystkie nowe karetki są już standardowo wyposażone w podstawowy sprzęt medyczny i radiotelefony. Mają centralną instalację tlenową, fotele obrotowe, nowoczesne nosze tzw. główne - model Mondial RS2. W każdej karetce jest pięć miejsc siedzących - wyjaśnia dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz.

Karetki i ich wyposażenie zostały kupione ze środków własnych WPR. Koszt jednego ambulansu z nowoczesnym sprzętem to prawie 352 tysiące zł.

Aktualnie WPR dysponuje 146 własnymi ambulansami, w tym m.in. 33 to pojazdy specjalistyczne, 41 podstawowe, 1 wysokospecjalistyczny do transportu zakaźnie chorych pacjentów i 18 karetek onkologicznych. Dodatkowo WPR ma 21 karetek rezerwowych, m.in. na wypadek tzw. zdarzeń masowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

To zależy, do jakiej partii Kierownik należy.

kołorowerowe, 2016-07-22 12:02:36 odpowiedz

Szkoda tylko że Jastrzębie Zdrój znowu zostało ominięte, i jeździ starymi karetkami które mają już chyba ponad 10 lat. Kierownik z Jastrzębskiego pogotowia pan R.Ostrowski ma to w nosie.

Agnieszka, 2016-07-22 10:19:20 odpowiedz

Szkoda tylko że Jastrzębie Zdrój znowu zostało ominięte, i jeździ starymi karetkami które mają już chyba ponad 10 lat. Kierownik z Jastrzębskiego pogotowia pan Ostrowski ma to w nosie.

Agnieszka, 2016-07-22 10:17:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE