PARTNER PORTALU
  • BGK

Sławno: Posłowie PiS i PO interweniują ws. zadłużonego szpitala

  • 24kurier.pl/Rynek Zdrowia    29 lipca 2015 - 08:35

Szpital Powiatowy w Sławnie ma blisko 14-milionowy dług. Czarne chmury znad placówki chce oddalić Czesław Hoc, poseł PiS. Zapowiedział, że 3 sierpnia "lobby ponad politycznymi podziałami" będzie interweniować w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.
Poseł PiS przyjechał do Sławieńskiego Domu Kultury, aby z reprezentantami załogi, lekarzami i mieszkańcami porozmawiać we wtorek (28 lipca) na temat dalszych losów lecznicy.

Szpital od 2002 roku jest na garnuszku powiatu. Generuje długi, które wynoszą obecnie 13,9 mln zł. Nasilają się obawy, że konsekwencją wdrożenia działań naprawczych będzie przekształcenie szpitala w placówkę niepubliczną. Zebrani postulowali, żeby zorganizować wiec w obronie status quo.

- Trzeba się jednoczyć ponad podziałami w trosce o dobro pracowników i pacjenta, a dyrekcja nie może dalej uprawiać hazardu za pieniądze publiczne. Jeśli nie przyniosą skutku negocjacje, to wtedy trzeba sięgnąć po ostre formy protestu - przytacza wypowiedź posła Hoca serwis 24kurier.pl.

Poseł PiS spotkał się także ze starostą sławieńskim Wojciechem Wiśniowskim. W trakcie spotkania zatelefonował do Stanisława Gawłowskiego, posła PO. Postanowili, że wraz ze starostą i dyrektorem szpitala pojadą do Oddziału Wojewódzkiego NFZ na negocjacje.

Więcej w "Rynku Zdrowia".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.