PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk: budowlany finisz szpitala

  • RR, strefabiznesu.gp24.pl/Rynek Zdrowia    28 kwietnia 2011 - 13:21
Słupsk: budowlany finisz szpitala

W lipcu pierwszych pacjentów przyjmie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. To kolejny termin oddania do użytku rozpoczętej w 1986 r. inwestycji.
Przygotowania do przenosin idą pełną parą, więc pozostaje liczyć, że tym razem termin zostanie dotrzymany. Lokalny portal przedsiębiorców www.strefabiznesu.gp24.pl informuje o szczegółach przygotowań, m.in. o tym, że dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zamówiono już ubrania w konkretnych rozmiarach.

Czytaj też: Oddanie szpitala opóźnia się, sprzęt traci gwarancję

W 70 koszulek polo i w tyle samo par bojówek ubierze się 50 pielęgniarek i 20 ratowników medycznych. Dyrektor Ryszard Stus, który jednocześnie zarządza szpitalem i koordynuje budowę, potrafi zachować dystans do bieżących problemów.

Czytaj też: Kończ waść – 25 lat budowy szpitala

– To, co mnie trzyma przy realizacji tej inwestycji, to jest świadomość tego, że kiedyś się skończy. Na szczęście żyjemy w czasach, w których spełniają się marzenia – mówi nam Stus, który od dwóch lat przygotowuje i restrukturyzuje szpital, aby przeprowadzić go do nowych obiektów.

Szpital miał już funkcjonować od czerwca ubiegłego roku. Wykonawca co kilka miesięcy ogłaszał jednak kolejne przesunięcia terminu oddania inwestycji.

Czytaj też: Słupsk: nie widać końca budowy szpitala

Tym razem przeprowadzkę opóźnia brak odbiorów technicznych wszystkich budynków. Ponadto na finiszu są jeszcze prace instalacyjne w najwyższym budynku A.

Marian Rydz, zastępca dyrektora ds. technicznych w słupskim szpitalu, po rozmowach z generalnym wykonawcą jest zdania, że do 15 lipca przekazane zostaną wszystkie obiekty lecznicy.

Odbiór aparatury medycznej, mebli i łóżek szpitalnych i innego wyposażenia zaplanowano na czerwiec – powiedziała nam Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Lecznica w Słupsku będzie jedną z trzech największych w województwie pomorskim.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.