PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk: Zakończyła się przebudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

  • PAP/AT    25 stycznia 2018 - 10:13
Słupsk: Zakończyła się przebudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
Przebudowa szpitala kosztowała ponad 10,7 mln zł (fot.shutterstock)

W piątek (26 stycznia) odbędzie się oficjalne otwarcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku po przebudowie.
  • Zakończyła się przebudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
  • Dzięki przebudowie oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny po 18 latach powrócą z usteckiej filii do głównej siedziby placówki.
  • W piątek (26 stycznia) oficjalne otwarcie nowego bloku.

Pierwsze pacjentki i nowo narodzone dzieci zostaną przyjęci na otwieranym w piątek bloku z oddziałami: ginekologiczno-położniczym i neonatologicznym na pierwszym piętrze słupskiego szpitala przy ul. Hubalczyków 1 już po tej dacie.

"Po 26 stycznia rozpocznie się przeprowadzka z Ustki do Słupska. Chcemy to zrobić bardzo płynnie. Wygaszać powoli przyjmowanie pacjentek w Ustce, by robić to już tu, w Słupsku. Wcześniaki, które wymagają dłużej trwającej, specjalistycznej opieki, zostaną przetransportowane specjalistycznymi karetkami. 6 lutego już będzie mógł się odbyć pierwszy poród" - poinformowała rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Elżbieta Gryko.

Na tę przeprowadzkę oddziałów szpitalnych słupszczanki musiały czekać 18 lat. Przez tyle lat musiały jeździć do oddalonej o 20 km Ustki, by urodzić czy poddać się ginekologicznej operacji, bo w Słupsku nie było odpowiedniej bazy lokalowej. Roczna średnia odbieranych porodów sięgała w usteckiej filii ok. 1500.

Dla przenoszonych oddziałów wygospodarowano pierwsze piętro słupskiego szpitala. Mieszcząca się tu dermatologia przeprowadziła się do Ustki.

"Cała inwestycja kosztowała ponad 10,7 mln zł. Na oddziale ginekologiczno-położniczym są 54 łóżka. Na porodówce znajdują się cztery pojedyncze sale. W każdej z nich może zostać przeprowadzony poród rodzinny. Każda ma własną łazienkę do dyspozycji pacjentki. Nowością jest też wystrój tych sali. Są w nich kolorowe fototapety, światełka ledowe, by komfort rodzących pań był dużo wyższy, niż dotychczas. Po porodzie panie będą miały do dyspozycji dwuosobowe sale, choć co do zasady umieszczane w nich będą pojedynczo. Chyba że liczba porodów na to nie pozwoli. Na neonatologii są dwie sale nadzoru z trzema najnowocześniejszymi inkubatorami każda oraz sala intensywnego nadzoru z czterema inkubatorami i gabinet badań" - podsumowała Gryko.

Przeniesienie oddziałów szpitalnych z Ustki do Słupska zwiększy bezpieczeństwo rodzących i noworodków. Tu na miejscu będą mieć dostęp do dodatkowych specjalistycznych badań.

Roboty budowlane niezbędne do przeprowadzki oddziałów trwały do końca 2017 r. W styczniu był czas na sprzątanie, uzupełnienie wyposażenia, jego ulokowanie i logistyczne przygotowanie do finalnych przenosin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.