PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopockie Targi Seniora

  • PAP    23 września 2010 - 14:00

Pierwsze w Polsce Północnej targi dedykowane seniorom odbędą się w sobotę w Sopocie. Na ponad 50 stoiskach zaprezentowane zostaną usługi, produkty i oferty, które mogą poprawić jakość życia osób starszych i opieki nad nimi.
Rzecznik Urzędu Miasta w Sopocie, Magdalena Jachim poinformowała, że prezentowane będą np. chwytaki ułatwiające podnoszenie i przenoszenie przedmiotów, igła samonawlekająca, telefon dla seniora z przyciskiem SOS. Przedstawiona zostanie również mało jeszcze znana w Polsce, a bardzo popularna w zachodniej Europie usługa - tzw. teleopieka.

Podczas Sopockich Targów Seniora prezentowane będą zarówno komercyjne oferty prywatnych przedsiębiorców, jak również usługi oferowane przez instytucje i organizacje pozarządowe.

W programie targów są pokazy sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, pokazy zajęć gimnastyki i jogi dla seniorów, porady dietetyczne i prawne, a także konsultacje fizjoterapeutyczne, lekarskie i pielęgniarskie.

- Targi mogą być pretekstem do przełamywania stereotypów na temat starości, okazją do podjęcia dyskusji o tym, jak przygotować się do starości, jak zapewnić dobrą jakość życia seniorom - mówi Jachim.

Projekt "Sopockie Targi Seniora" jest elementem obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010. Otrzymał drugą najwyższą ocenę w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt realizowany jest dzięki finansowaniu Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W Sopocie co czwarty mieszkaniec jest w wieku emerytalnym. Rzeczniczka urzędu miasta zapewniła, że "miasto zwraca szczególną uwagę na sytuację osób starszych i prowadzi wiele działań w celu podwyższenia jakości życia osób starszych".

Targi odbędą się w hali 100-lecia Sopotu w godz. 10.00 - 18.00 Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.