PARTNER PORTALU
  • BGK

SOR w Ciechanowie otwarty po remoncie

  • AT    2 października 2014 - 16:50
SOR w Ciechanowie otwarty po remoncie

W ciechanowskim szpitalu został otwarty zmodernizowany SOR. Remont o wartości ponad 9 mln był możliwy dzięki zaangażowaniu środków unijnych i wkładowi z budżetu województwa mazowieckiego. Ponadto oddział ratunkowy doposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik.
– SOR w Ciechanowie otwarty. Znakomicie zrealizowana inwestycja – dzięki środkom unijnym i pieniądzom z budżetu województwa, ale i ciężkiej pracy całego zespołu. Podziękowania i gratulacje dla tych, których praca na pierwszej linii frontu pozwala ratować życie ludzi. I oczywiście cieszę się, że to nasz szpital – mówił marszałek Adam Struzik

W ramach projektu o wartości ponad 9 mln zł, w tym aż 7,5 mln wsparcia z UE oraz ponad 1,5 mln zł pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie został przeprowadzony kompleksowy remont SOR-u m.in. dobudowano dwukondygnacyjny fragment budynku w wewnętrznym dziedzińcu, przylegający do starego SOR-u.

W skład odnowionego oddziału wejdą teraz m.in. stanowiska rejestracji medycznej, stanowisko dekontaminacji oraz gabinety badań i przyjęć – ogólny, położnictwa i dziecięcy oraz punkt, w którym przyjmowane będą osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Na oddziale przewidziano salę resuscytacyjno-zabiegową, wstępnej intensywnej terapii, salę zabiegową i salę opatrunków gipsowych. Wszystkie te pomieszczenia stanowią połączony przestrzennie zespół zabiegowy. Na SOR znalazło się też miejsce na salę do obserwacji dla pacjentów oraz cztery gabinety lekarskie.

Czytaj też:  Pielęgniarki ratunkowe zasilą SOR-y?

Do zmodernizowanego SOR-u wejście prowadzi przez istniejący hall podjazdowy dla karetek oraz hall wewnętrzny z rejestracją. Wejście do SOR-u zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych (estakada do hallu wejściowego).

Na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ciechanowskim szpitalu został zakupiony niezbędny sprzęt medyczny m.in. stoliki instrumentalne, wózki anestezjologiczne i krzesła chirurgiczne, respiratory, przenośny zestaw resuscytacyjny, defibrylator i kardiomonitor, zestaw do trepanacji czaszki i laparotomii, stół operacyjny i zestawy do znieczulania, a także videobronchofiberoskopy.

Czytaj też: Dofinasowanie 129 projektów w SOR-ach 

Ponadto w tym roku ciechanowski SOR wyposażony został także w m.in. aparat RTG, stół z odstojnikiem do opasek gipsowych, stół zabiegowego z przystawką ortopedyczną, lampy zabiegowe, negatoskop, reflektory lekarskie, panele elektryczno-gazowych, analizator parametrów krytycznych oraz aparat USG.

Szpital planuje także kolejne zakupy sprzętu medycznego dla SOR-u. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.