PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec inwestuje w miejski szpital. Za 45 mln zł powstanie nowy blok operacyjny

  • PAP/KDS    26 lipca 2017 - 17:45
Sosnowiec inwestuje w miejski szpital. Za 45 mln zł powstanie nowy blok operacyjny

W tej chwili to najdroższa inwestycja, która jest realizowana ze środków miasta - mówi prezydent Sosnowca (fot.szpital.sosnowiec.p)

Za rok mieszkańcy pacjenci Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego powinni być operowani na nowoczesnej sali operacyjnej. Miasto na budowę nowego bloku przeznaczy 45 mln zł. W środę (26 lipca) wmurowano akt erekcyjny na placu budowy bloku, który jest największą inwestycją szpitala od momentu jego wybudowania.
Obiekt został wkomponowany w przestrzeń wewnętrznego wschodniego dziedzińca szpitalnego. W skład trzykondygnacyjnego pawilonu oprócz sześciu sal operacyjnych wejdzie m.in. oddział intensywnej terapii. W pełni zinformatyzowane sale operacyjne będą znajdowały się na pierwszym piętrze pawilonu; zaprojektowano je zgodnie z potrzebami poszczególnych specjalności: chirurgii ogólnej, ginekologii, ortopedii, urologii i otolaryngologii.

"Dla zachowania bezpieczeństwa pacjentów po operacji i zmniejszenia dolegliwości związanych ze znieczuleniem i jego ustępowaniem, a także w celu skutecznego leczenia bólu pooperacyjnego w obszarze bloku operacyjnego wydzielono zespół pooperacyjny, posiadający cztery łóżka. Pacjenci przebywający w sali pooperacyjnej są stale monitorowani przez pielęgniarki anestezjologiczne i nadzorowani przez lekarzy anestezjologów" - powiedział prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Artur Nowak.

Na parterze powstanie 12-łóżkowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Szpital planuje leczyć pacjentów głównie z powodu dolegliwości i skutków schorzeń kardiologicznych i układu oddechowego. Placówka chce także rozwinąć leczenie pacjentów z otyłością olbrzymią, którzy ze względu na tę chorobę są też szczególnie narażeni na choroby układu krążenia i układu oddechowego.

Koszt budowy bloku operacyjnego wynosi 38 mln zł. "Oczywiście do tego należy doliczyć koszty wyposażenia, które szacujemy na ok. 7 mln zł. Cała inwestycja zamyka się więc kwotą ok. 45 mln zł" - dodał prezes Nowak.

"W tej chwili to najdroższa inwestycja, która jest realizowana ze środków miasta. Mamy plan działania wobec sosnowieckiego szpitala, sosnowieckiej służby zdrowia i konsekwentnie go realizujemy. Liczę na to, że dostaniemy także wsparcie ze strony Ministerstwa Zdrowia, i że pieniędzy w systemie będzie więcej, tak by lepiej leczyć naszych mieszkańców" - komentował w środę prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.