PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec wybrał realizatorów miejskiego programu in vitro

  • KDS    29 marca 2018 - 13:16
Sosnowiec wybrał realizatorów miejskiego programu in vitro
Tegoroczny nabór par do programu rozpocznie się w kwietniu. (fot.pixabay.com)

Dwie kliniki będą realizowały miejski program in-vitro w Sosnowcu. Miasto właśnie podało wyniki konkursu.
  • INVIMED-T oraz Centrum BOCIAN zostały wybrane w wyniku procedury konkursowej. Będą odpowiadały za realizację programu w 2018 roku.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku z programu in vitro skorzysta 40 par. Tegoroczny nabór par do programu rozpocznie się w kwietniu.

- Z dofinansowania na leczenie niepłodności w ciągu czterech skorzysta ponad 160 par. Zarezerwowaliśmy na ten cel 800 tys. zł. Możemy już się pochwalić radosną wiadomością. Kilkanaście dni temu na świat przyszła mała sosnowiczanka, pierwsze dziecko z sosnowieckiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. To świadczy o tym, że nasz program jest potrzebny i skuteczny - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Czytaj więcej: Łódź. Milion złotych na in vitro 

Z możliwości dofinansowania do procedury in vitro skorzystało w ubiegłym roku 35 par. U 30 par przeprowadzono transfer, z czego aż 10 par cieszy się ciążą. Co więcej, jedna z tych ciąż jest mnoga.

Sosnowiecki program dofinansowania metody in vitro obejmuje dofinansowanie do wysokości 80 procent kosztów (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł) co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie, to trzy zabiegi. Na podstawie zawartych umów z realizatorami programu w ubiegłym roku gmina wydała na ten cel 163 tys. 560 zł. W sumie przez cztery lata przeznaczy na realizację te go programu około 800 tys. zł.

Program polityki zdrowotnej został opracowany na podstawie programu prof. Sławomira Wołczyńskiego oraz lekarza Rafała Zyśka pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi w latach 2016-2020" i zmodyfikowany do potrzeb miasta, czyli adekwatnie do liczby ludności i populacji par niepłodnych wymagających leczenia metodami IVF/ICSI oraz środków finansowych, które miasto postanowiło przeznaczyć na realizację tego programu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Momin, 2018-03-30 11:50:02

    Bardzo się cieszę, że akurat Invimed dostał się do tego programu. To przyjazne i ciepłe miejsce dla osób zmagających się z niepłodnością. Nam udało się zajść w ciążę po 4 latach właśnie w Invimedzie u dr Cygal :) Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za następne pary :)