PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiecki szpital z nową przychodnią

  • PAP    5 czerwca 2014 - 07:11
Sosnowiecki szpital z nową przychodnią

Wyremontowany kosztem 4,5 mln zł budynek przychodni otwarto w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu (Śląskie). Na modernizację szpitala władze miasta wydały w ostatnich 4 latach 55 mln zł, planowane są kolejne inwestycje warte 38 mln zł.
W zmodernizowanym budynku przychodni przy ul. Szpitalnej działają poradnia ogólna, nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz poradnie specjalistyczne m.in.: proktologiczna, chorób piersi, leczenia bólu i onkologiczna. Pacjenci mają trzy możliwości rejestracji: osobiście, telefonicznie bądź za pomocą internetu.

"Dążymy do tego, aby za dwa lata szpital był wyremontowany w całości. Jest na to szansa, bo służba zdrowia łączy w Sosnowcu wszystkich" - powiedział prezes szpitala Artur Nowak.

Modernizacja placówki rozpoczęła się jesienią 2010 r., kiedy kosztem 11 mln zł przebudowano i unowocześniono pomieszczenia na potrzeby oddziału położniczo-ginekologicznego oraz oddziału noworodków. W kolejnych latach modernizację przeszedł oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, geriatrii, a także przychodnia rehabilitacyjna.

Ocieplenie głównych budynków przy ulicach Zegadłowicza i Szpitalnej i zainstalowanie nowego systemu ogrzewania umożliwia placówce oszczędności w zużywaniu energii. Koszt tych inwestycji to 20 mln zł.

"Zmieniamy nasz szpital. Nie jesteśmy w stanie zrobić tego w ciągu kilku miesięcy, ale w ciągu kilku lat owszem. Do tej pory wydaliśmy ok. 55 mln zł. To niebagatelna kwota, a proszę pamiętać, że przed nami kolejne inwestycje. Najważniejsza z nich to budowa nowego bloku operacyjnego" - zapowiedział prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.

W tym roku planowana jest jeszcze modernizacja pomieszczeń pracowni diagnostycznych oraz izby przyjęć. Zarząd szpitala chce też przeprowadzić do nowych pomieszczeń oddział chirurgii ogólnej zintegrowany z oddziałem otolaryngologii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.