Specustawa zdrowotna to nie wszystko. Minister zapowiada dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia

Pieniądze, które zostaną przekazane do systemu opieki zdrowotnej w ramach tzw. specustawy zdrowotnej to tylko część dodatkowych środków, jakie będą skierowane do ochrony zdrowia jeszcze w tym roku - zapowiedział w czwartek (14 września) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Specustawa zdrowotna to nie wszystko. Minister zapowiada dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia
Minister podkreślił, że że specustawa zakłada wzrost nakładów na poprawę jakości świadczeń zdrowotnych i dostępności do nich. (fot. pixabay)

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że te dodatkowe niemal 282 mln zł. to ok. 60 mln na onkologię, 60 mln - na oddziały noworodkowe, kolejne 12-24 mln zostanie przeznaczone na zakup 16 tzw. dentobusów. Będą także środki na wyposażenie gabinetów stomatologicznych i profilaktyki zdrowotnej w szkołach - zapowiedział Radziwiłł.

Podkreślił, że specustawa zakłada wzrost nakładów na poprawę jakości świadczeń zdrowotnych i dostępności do nich.

W środę na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Ma ona umożliwić m.in. zakupy dodatkowego sprzętu. Rząd przyjął projekt we wtorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Większe pieniądze na onkologię, ale co z efektywnością diagnozy i leczenia nowotworów? Czy dalej to będzie eldorado dla szpitali i prywatnych przychodni, gdzie tygodniami czeka się na diagnozę i skuteczne leczenie, gdzie trzeba odbyć wiele prywatnych wizyt "onkologicznych" by można podją...ć jakiekolwiek leczenie? Czy ktoś analizuje skuteczność i efektywność procedur leczenia nowotworów od diagnozy po zejście śmiertelne? Czy instytuty zajmujące się leczeniem nowotworów są pod szczególnym nadzorem co robią i dlaczego, jakie są efekty ich działalności? Czy prezentowane dane o przeżywalności są weryfikowane i porównywane z analizami innych krajów? Czy postępowanie lecznicze wielu trudnych do wyleczenia nowotworów polega na "leczeniu dla leczenia" wg procedur wysoko opłacanych przez NFZ? Kto miał do czynienia z nowotworem to wie o czym piszę. rozwiń

Opłacalny pacjent, 2017-09-14 13:17:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE