PARTNER PORTALU
  • BGK

Spółka jedynym wyjściem dla szpitala i DPS?

  • wegorzewo.wm.pl/Rynek Zdrowia    23 marca 2012 - 17:35
Spółka jedynym wyjściem dla szpitala i DPS?

Powiat węgorzewski zamierza doprowadzić do zawiązania spółki, która miałaby prowadzić Mazurskie Centrum Zdrowia i Dom Pomocy Społecznej w Węgorzewie. Takie rozwiązanie zapewni większe możliwości finansowania inwestycji, których powiat w tej chwili już nie ma.
Jak przypomina Krzysztof Kołaszewski, wicestarosta węgorzewski, ustawa o działalności leczniczej daje możliwość przekształcenia szpitala powiatowego w spółkę, na warunkach możliwych do zaakceptowania przez powiat. Dopuszczalne jest, aby taka spółka w ramach swojej działalności prowadziła również opiekę społeczną.

Dyrektorzy obu placówek pytają, dlaczego powiat stanął w sytuacji, w której spółka wydaje się jedynym ratunkiem dla obu jednostek - informuje portal wegorzewo.wm.pl.

- Koncepcja spółki nie jest nieuchronnym rozwiązaniem, to tylko jedna z alternatyw. Została przedstawiona przez zarząd i zaakceptowana przez radę powiatu. Ale to jeszcze nie czas na poważne dyskusje. Wszelkie szczegóły będą rozstrzygane na podstawie dokumentów, np. biznesplanu - powiedział w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krzysztof Kołaszewski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.