Spółka jedynym wyjściem dla szpitala i DPS?

  • wegorzewo.wm.pl/Rynek Zdrowia
  • 23-03-2012
  • drukuj
Powiat węgorzewski zamierza doprowadzić do zawiązania spółki, która miałaby prowadzić Mazurskie Centrum Zdrowia i Dom Pomocy Społecznej w Węgorzewie. Takie rozwiązanie zapewni większe możliwości finansowania inwestycji, których powiat w tej chwili już nie ma.
Spółka jedynym wyjściem dla szpitala i DPS?
Jak przypomina Krzysztof Kołaszewski, wicestarosta węgorzewski, ustawa o działalności leczniczej daje możliwość przekształcenia szpitala powiatowego w spółkę, na warunkach możliwych do zaakceptowania przez powiat. Dopuszczalne jest, aby taka spółka w ramach swojej działalności prowadziła również opiekę społeczną.

Dyrektorzy obu placówek pytają, dlaczego powiat stanął w sytuacji, w której spółka wydaje się jedynym ratunkiem dla obu jednostek - informuje portal wegorzewo.wm.pl.

- Koncepcja spółki nie jest nieuchronnym rozwiązaniem, to tylko jedna z alternatyw. Została przedstawiona przez zarząd i zaakceptowana przez radę powiatu. Ale to jeszcze nie czas na poważne dyskusje. Wszelkie szczegóły będą rozstrzygane na podstawie dokumentów, np. biznesplanu - powiedział w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krzysztof Kołaszewski. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE