PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedaż terenu poszpitalnego w Grudziądzu

  • GK/grudziadz.pl    9 listopada 2011 - 10:46
 Sprzedaż terenu poszpitalnego w Grudziądzu

Miasto wystawiło do sprzedaży teren po byłych budynkach Regionalnego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Szpitalnej 6/8. Przetargi zaplanowano na 23 listopada br.
Nieruchomość o powierzchni 8982 mkw przeznaczona jest pod zabudowę handlową o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw oraz zabudowę śródmiejską. Cena wywoławcza wynosi 3,9 mln zł. Natomiast na działce o wielkości 3090 mkw, którą nabyć można za 950 tys. zł możliwa jest zabudowa śródmiejska, czyli mieszkaniowa, usługowa wraz z urządzoną zielenią i terenami komunikacji.

Osoby, które kupią nieruchomości będą zobligowane do rozpoczęcia zabudowy w ciągu 2 lat od dnia nabycia i zakończenia inwestycji przed upływem 4 lat. W przypadku nie wykonania tego obowiązku gmina – miasto Grudziądz będzie miała możliwość odkupu terenu w terminie 5 lat od zawarcia umowy sprzedaży.

– To bardzo atrakcyjny teren położony w centrum miasta, dlatego liczę na to, że znajdą się przedsiębiorcy, którzy będą chcieli tu zainwestować. Przeprowadziliśmy procedurę opracowania miejscowego planu zagospodarowania. Poza tym miasto zleciło rozbiórkę budynków, by ułatwić proces inwestowania nowemu właścicielowi terenu – mówi prezydent Robert Malinowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Przypomnijmy, w ubiegłym roku wyburzono 13 budynków: nr 1 – oddział ginekologiczno – położniczy, nr 2 – izba przyjęć, blok operacyjny, oddziały chirurgii ogólnej, urologiczny i okulistyczny, nr 3 – OIOM, oddziały chirurgii ogólnej, ortopedyczny, centralna sterylizatornia, nr 4 – oddział neurologiczny i laboratorium analityczne, nr 5 – oddział laryngologiczny – barak, nr 7 – była kotłownia – obecnie budynek administracyjny, nr 8 – stołówka, nr 11 – oddział neurologiczny, rehabilitacja i punkt krwiodawstwa, nr 12 – apteka i nr 13, 14, 16, 17 – budynki magazynowo-gospodarcze. W obiekcie po byłym oddziale wewnętrznym, który był w dobrym stanie technicznym funkcjonuje miejska przychodnia zdrowia oraz oddział medycyny paliatywnej i zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

Przetargi na sprzedaż działek przy ul. Szpitalnej odbędą się 23 listopada o godz. 12.00 w ratuszu. W postępowaniu mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli wniosą wadium do 17 listopada br. na konto Urzędu Miejskiego. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami lub na stronie internetowej: www.bip.grudziadz.pl w zakładce – sprzedaż nieruchomości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Atsu MoJE, 2011-11-09 21:43:08

    No,tego jeszcze nie było!!Nie dość,że w tym samym czasie to jeszcze TE same...atrakcyjne tereny.