PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzęt dla chorzowskiej geriatrii

  • GK    14 sierpnia 2013 - 10:02
Sprzęt dla chorzowskiej geriatrii

Dwadzieścia pięć łóżek z materacami i pięć materacy przeciwodleżynowych trafiło na Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
To pierwsza partia sprzętu, którą do placówki przekazała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku po raz pierwszy w historii zagrała dla seniorów.

To jednak nie koniec: kolejny sprzęt medyczny trafi do chorzowskiego szpitala już czwartego września. Wtedy geriatria zostanie doposażona w podnośnik hydrauliczny i fotel kąpielowy.

- Nie znamy jeszcze terminu dostarczenia USG czy kardiomonitorów, ale już te pierwsze urządzenia to dla nas prawdziwa radość. Jurek Owsiak dotrzymał słowa, otrzymaliśmy dużo wysokiej klasy sprzętu. - mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

To o tyle ważne, że Chorzów, jako jedno z nielicznych miast w województwie, utrzymuje oddział geriatryczny.

- On z założenia jest nierentowny. Wycena NFZ jest zbyt niska: my nie leczymy pacjenta z jednej choroby, ale kompleksowo szereg różnych schorzeń: od nadciśnienia po niewydolność nerek. Taka diagnostyka jest bardzo kosztowna. To dlatego choćby w województwie mazowieckim nie ma ani jednego takiego oddziału. My jednak stawiamy na dobro społeczne tym bardziej, że w Chorzowie mieszka ponad 20 procent osób powyżej 65. roku życia. - wyjaśnia Szafranowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: