PARTNER PORTALU
  • BGK

Stacja pogotowia za 5 mln gotowa

  • 24 gliwice.pl (Michał Pac Pomarnacki)    16 września 2011 - 16:29
Stacja pogotowia za 5 mln gotowa

Gliwice mogą się już poszczycić jedną z najlepiej wyposażonych stacji pogotowia w kraju.
Na miejscu stacjonują trzy podstawowe zespoły ratownictwa oraz dwa zespoły specjalistyczne. Na co dzień, stacja będzie dysponowała pięcioma ambulansami.

 Wszystkie auta będą garażowane. To rzadkość, ponieważ większość stacji jest stara, a karetki urosły przez ostatnie dziesięć lat o metr i się po prostu nie mieszczą - twierdzi Artur Borowicz, dyrektor wojewódzkiego pogotowia ratunkowego w Katowicach.

Obiekt wyposażony jest w klimatyzację, sieć komputerową, urządzenia do łączności radiowej, sieć solarów wspomagających ogrzewanie wody i całodobowy monitoring.

Przy stacji będzie również siedziba jednej z sześciu dyspozytorni na Śląsku dla m.in. Knurowa, Zabrza, Tarnowskich Gór, Bytomia i Piekar Śląskich.

Dyrektor WPR podziękował również władzom Gliwic, które udostępniły atrakcyjną działkę przy skrzyżowaniu ulic Konarskiego i Jagiellońskiej.

- Lokalizacja SPR przy skrzyżowaniu Drogowej Trasy Średnicowej z autostradą pozwoli ambulansom na lepszy dojazd - dodaje Borowicz.

Budowa placówki przy ul. Konarskiego 26 rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Jak zapewnia inwestor, prace budowlane zakończono w terminie siedmiu miesięcy od daty przekazania placu budowy.

Uroczystość otwarcia stacji swoją obecnością uświetnili m.in. wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski oraz przewodniczący gliwickiej rady miejskiej Zbigniew Wygoda. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.