PARTNER PORTALU
  • BGK

Stalowa Wola: Szpital powiatowy zyska nowoczesny blok operacyjny

  • Rynek Zdrowia/Echo Dnia    25 października 2017 - 12:27
Stalowa Wola: Szpital powiatowy zyska nowoczesny blok operacyjny
Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli(fot.: szpital-stw.com)

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, za kwotę 21,28 mln zł zostanie unowocześniony blok operacyjny oraz utworzona centralna sterylizatornia. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz powiatu stalowowolskiego.
Unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniesie blisko 10 mln zł. Kwotę 11,2 mln zł zapewni natomiast powiat.

Projekt przewiduje modernizację wybudowanego w 2006 r. pawilonu diagnostyczno-zabiegowego, w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów.

Na całej powierzchni drugiego piętra powstanie blok operacyjny, składający się z pięciu sal operacyjnych, sali wybudzeniowej na sześć stanowisk i trzech sal zabiegowych pracowni endoskopowej, w tym jednej sali endoskopowej, przeznaczonej do zabiegów wykonywanych pod kontrolą aparatu rentgenowskiego.

Na części parteru powstanie natomiast centralna sterylizatornia połączona z blokiem operacyjnym wydzielonymi dźwigami towarowymi, przy zachowaniu rozdziału dróg „czystych” od „brudnych”. W zakres projektu, oprócz prac budowlanych, wchodzi też wymiana aparatury i sprzętu medycznego.

Jak informuje "Echo Dnia", prace mają ruszyć w styczniu 2018 r. i potrwać do października 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.