PARTNER PORTALU
  • BGK

Starosta kętrzyński kontra była dyrekcja szpitala. Wzajemne doniesienia do prokuratury

  • Rynek Zdrowia/Radio Olsztyn    1 października 2015 - 12:12

Starosta kętrzyński odwołał dyrekcję szpitala powiatowego. Według samorządu szefostwo placówki narażało ją na straty. Były dyrektor ds. medycznych szpitala złożył doniesienie na starostę kętrzyńskiego. Ten odpowiedział tym samym.
Powodem zwolnienia dyrekcji była pogarszająca się sytuacja finansowa placówki. Do strat miał się przyczyniać fakt, że z-ca dyr. ds. medycznych Robert Budkiewicz był jednocześnie wiceprezesem spółki Olsztyńscy Ortopedzi, która świadczy usługi na rzecz szpitala.

Po zmianie dyrekcji placówki, wprowadzono plan naprawczy dla szpitala, który polega na wprowadzeniu ograniczeń w wykonywaniu operacji. Jak mówi Radiu Olsztyn Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński, żadnym ograniczeniom mają nie podlegać operacje ratujące życie.

Były dyrektor szpitala ds. medycznych złożył w prokuraturze doniesienie o rozpowszechnianiu przez starostwo nieprawdziwych informacji. Jak tłumaczy, chodzi o jego dobre imię.

W odpowiedzi także starosta kętrzyński złożył doniesienie do prokuratury na byłą dyrekcję szpitala o działaniu na jego szkodę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.