Starostowie o zmianach w ochronie zdrowia

Bez dalszego wsparcia przekształceń samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej proces ten może ulec zatrzymaniu – twierdzą starostowie zrzeszeni w Związku Powiatów Polskich.
Starostowie o zmianach w ochronie zdrowia

Związek Powiatów Polskich domaga się kontynuacji wsparcia przekształceń w sektorze ochrony zdrowia.

- Ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez władze publiczne. Zadanie to ma bowiem wielki wpływ na jakość życia poszczególnych obywateli, zaś dostęp do świadczeń medycznych wysokiej jakości jest jedną z najważniejszych potrzeb wyrażanych przez społeczeństwo – pisze w oświadczeniu ZPP.

Jak podkreślają członkowie ZPP wśród czynników mających kluczowy wpływ na dostępność i jakość świadczeń zdrowotnych niebagatelną rolę odgrywa system organizacyjny i sposób zarządzania poszczególnymi podmiotami leczniczymi, w tym szpitalami powiatowymi.

- W naszej ocenie niezbędna jest kontynuacja programu wsparcia przekształceń samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej – twierdzą członkowie ZPP.- W przeciwnym razie proces ten może ulec zatrzymaniu, co negatywnie odbije się na procesie stabilizowania sytuacji finansowej szpitali.

- Postulat ten jest tym bardziej uzasadniony, że nie został wyczerpany przewidziany w ustawie o działalności leczniczej limit wsparcia przekształceń ( kwota 1,4 mld zł) – podkreślają członkowie związku.

Całe stanowisko ZPP tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE