PARTNER PORTALU
  • BGK

Starostwo przeliczyło się w utrzymywaniu karetek

  • Rynek Zdrowia/Radio Opole    20 lutego 2015 - 10:49
Starostwo przeliczyło się w utrzymywaniu karetek

Szpital w Oleśnie po przegranym konkursie na prowadzenie ratownictwa medycznego w 2011 roku nie zrezygnował z utrzymywania karetek i zespołu ratowniczego. Wszystko w nadziei, że w 2015 roku będzie mógł przystąpić do nowego konkursu. Ten jednak nie został ogłoszony.
Ministerstwo Zdrowia postanowiło ujednolicić termin konkursów w całej Polsce. Do tej pory odbywały się w różnych terminach. To było niekorzystne między innymi dla szpitali.

Te firmy, które dysponują transportem medycznym na terenie całego kraju często dostosowywały liczbę karetek do ogłaszanego konkursu. Przemieszczano wtedy karetki z innych regionów Polski. Była to konkurencja dla miejscowych firm czy szpitali.

Tak też przegrał w konkursie w konkursie na ratownictwo medyczne Szpital w Oleśnie. Przegrany konkurs cztery lata temu stał się powodem zwrotu ponad 650 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. Powodem było to, że nie został spełniony warunek pięcioletniego wykorzystywana dwóch karetek w systemie ratowniczym.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że starostwo czekało na kolejny konkurs, a podpisano aneksy z dotychczasową firmą. Starostwo cały czas utrzymuje lekarzy, zespół ratowniczy i pomieszczenia, w których będą stacjonować karetki, aby wystartować w kolejnym konkursie. Ten powinien odbyć się w czerwcu 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.