Stary szpital z lepszą jakością

  • malopolskie.pl
  • 04-02-2011
  • drukuj
Zakończyła się realizacja projektu "Poprawa jakości i bezpieczeństwa leczenia w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda" w Tarnowie.
Stary szpital z lepszą jakością

Z tej okazji 4 lutego w Urzędzie Miejskim w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, w której  uczestniczyli wicemarszałek Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Marcin Kuta - dyrektor Szpitala oraz Danuta Nosek - pełnomocnik prezydenta ds. służby zdrowia. 

Wicemarszałek Ciepiela podkreślił duże zaangażowanie i ogromny wkład dyrekcji i pracowników szpitala  w podniesienie standardów leczenia. Pogratulował dobrych projektów, a tym samym skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych. Poinformował, że w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wydzielona została pula środków na ochronę zdrowia w wysokości ponad 95 mln zł, jest przeznaczona dla szpitali powiatowych z wyłączeniem Krakowa. W ramach tego działania tarnowski szpital otrzymał ponad 4 mln zł unijnej dotacji na realizację projektu „Poprawa jakości oraz bezpieczeństwa leczenia”.  Również szpitale w Bochni, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej realizowały inwestycje dofinansowane ze środków tego programu.

Szczegóły tarnowskiego projektu zaprezentował dyrektor szpitala Marcin Kuta. W grudniu 2010 roku w „starym” szpitalu w pracowni hemodynamiki zainstalowano nowoczesny angiograf. Zakup nowego sprzętu pozwoli zwiększyć możliwości diagnostyczne i lecznicze szpitala w zakresie chorób układu krążenia. Tym samym zakończył się ostatni etap realizacji projektu „Poprawa jakości i  bezpieczeństwa leczenia w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika” współfinansowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO) na lata 2007-2013.

Ponadto w ramach tego samego projektu w latach 2009-2010 w Szpitalu został zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, doposażono blok operacyjny w aparaturę medyczną i urządzenia oraz zmodernizowana została Centralna Sterylizatornia.  Wartość całego projektu wynosi ponad 7 mln zł, z czego 60% to dofinansowanie unijne.  Pozwoliło to na znaczącą poprawę jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

175 lat budynków szpitala i poprawa jakości to brzmi jak żart.... w całej europie szpitale mają po 50 lat a później nowy obiekt,... A tak jest w tym przypadku .... stary podpicowany budynek, hektary PR, i pompowana kasa z UE , miasta etc...

obserwator, 2011-02-07 01:34:38 odpowiedz

t

t, 2011-02-05 11:47:01 odpowiedz

Zawsze dobrze sobie porównać...JAk dawniej wyglądało leczenie a jak dzisiaj?Jaki szpital,czy jaki lekarz lepszy? Wszyscy chcemy się leczyć,to fakt,ale nie wszyscy mają równy dostęp do służby zdrowia.No coż,chciało sie reform,demokracji-to cierp ciało jak się chciało!

smutny pacjent, 2011-02-05 10:50:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE