Stołeczne zdrowie się poprawi

Prawie 15 mln zł dofinansowania z Unii otrzymają na modernizację trzy warszawskie szpitale.

Najwięcej, bo ponad 6,5 mln zł, na dostosowanie pawilonu VI do obowiązujących przepisów dostanie Szpital Grochowski. Zmodernizowane zostaną instalacje sanitarna i gazów medycznych oraz system wentylacji i klimatyzacji. Zwiększy się bezpieczeństwo pożarowe pawilonu dzięki nowej instalacji przeciwpożarowej.

Pawilon będzie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Powstanie pochylnia wewnętrzna, w łazienkach pojawią się specjalne uchwyty, a w pomieszczeniach prysznicowych składane krzesełka. Obiekt wzbogaci się też o nowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Cały projekt pochłonie prawie 7,7 mln zł.

Blisko 3,4 mln zł dotacji otrzyma także Szpital Dziecięcy im. Jana Bogdanowicza. Wzbogaci się on o nowoczesny sprzęt i urządzenia dla chirurgii, neurologii, alergologii i laryngologii. W celu dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm i przepisów przeprowadzony zostanie remont oddziału alergologicznego. Cały projekt kosztuje niemal 4 mln zł

Wojewódzki Szpital Bródnowski otrzyma ponad 4,9 mln zł dofinansowania na zakup angiografu do badań naczyniowych, wyposażenia pomocniczego i remont pomieszczenia, w którym stanie to zawansowane technologicznie urządzenie. Projekt jest wart prawie 5,8 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE