PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczny horror szpitalny

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy    5 marca 2012 - 06:19
Stołeczny horror szpitalny

Rodziny pacjentów są oburzone sytuacją na oddziałach ratunkowych w stołecznych szpitalach.
Chorzy, przeważnie osoby starsze nawet trzy doby czekają, by przyjęto ich na internę. Koczują na kozetkach bez pościeli i nie dostają jeść, bo w szpitalnych oddziałach ratunkowych nie przysługują im posiłki – informuje „Życie Warszawy”.

Szpitale tłumaczą, że niewiele mogą zrobić, bo jeśli okazuje się, że pacjent wymaga hospitalizacji, to zatrzymują go u siebie i starają się o miejsce w lepszych warunkach, niż ma oddział ratunkowy.

NFZ, uważa, że na każdym oddziale pacjenci powinni mieć zapewnioną opiekę medyczną, lecz także odpowiednie do stanu zdrowia wyży­wienie, oddziały ratunkowe są najlepiej płatnymi oddziałami i ostatnią rzeczą, jakiej tam mogłoby brakować, jest wyżywienie.

Według wiceministra zdrowia Marka Habera sytuacja w stołecznych (zabierz głos, oceń prezydenta) szpitalach jest niedopuszczalna – podaje „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • leda, 2012-03-05 17:15:00

    oburzenie, ale czy ktos na tę patologię reaguje? Ktoś został pociągnięty do odpowiedzialności? dymisjonowany? zwolniony? NIKT! republika kolesi...