Stołeczny horror szpitalny

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy
  • 05-03-2012
  • drukuj
Rodziny pacjentów są oburzone sytuacją na oddziałach ratunkowych w stołecznych szpitalach.
Stołeczny horror szpitalny
Chorzy, przeważnie osoby starsze nawet trzy doby czekają, by przyjęto ich na internę. Koczują na kozetkach bez pościeli i nie dostają jeść, bo w szpitalnych oddziałach ratunkowych nie przysługują im posiłki – informuje „Życie Warszawy”.

Szpitale tłumaczą, że niewiele mogą zrobić, bo jeśli okazuje się, że pacjent wymaga hospitalizacji, to zatrzymują go u siebie i starają się o miejsce w lepszych warunkach, niż ma oddział ratunkowy.

NFZ, uważa, że na każdym oddziale pacjenci powinni mieć zapewnioną opiekę medyczną, lecz także odpowiednie do stanu zdrowia wyży­wienie, oddziały ratunkowe są najlepiej płatnymi oddziałami i ostatnią rzeczą, jakiej tam mogłoby brakować, jest wyżywienie.

Według wiceministra zdrowia Marka Habera sytuacja w stołecznych (zabierz głos, oceń prezydenta) szpitalach jest niedopuszczalna – podaje „Życie Warszawy”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

oburzenie, ale czy ktos na tę patologię reaguje? Ktoś został pociągnięty do odpowiedzialności? dymisjonowany? zwolniony? NIKT! republika kolesi...

leda, 2012-03-05 17:15:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE