PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na budowę Szpitala Południowego

  • AW    8 października 2014 - 16:08
Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na budowę Szpitala Południowego

To inwestycji, która ma zaspokoić potrzeby ochrony zdrowia przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Budowa ruszy na początku 2015 r.
- Od 30 lat, od kiedy zaczął powstawać Ursynów, wiadomo że w południowych dzielnicach Warszawy potrzebny jest szpital. Najbliższy, na Mokotowie przy Madalińskiego, jest placówką wysoko specjalistyczną, natomiast szpital Południowy będzie posiadał wszystkie najpotrzebniejsze oddziały.- powiedziała Hanna Gronkiewicz-Walzt. Prezydent Warszawy, podczas briefingu w Ratuszu.

Szpital Południowy zlokalizowany będzie w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic: rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi (w sąsiedztwie dwóch obiektów służby zdrowia: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii).

Czytaj też: Środowisko onkologów kwestionuje plany lokalizacji Szpitala Południowego w Warszawie

Szpital Południowy będzie posiadał 288 łóżek, będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. Szpital będzie się składał z trzech budynków z lądowiskim helikopterów na budynku A.

Środki na budowę szpitala są zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy. Budowa ruszy w roku przyszłym a zakończenie planowane jest na rok 2018.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • trelemorele, 2014-10-10 10:09:21

    oszustwo kolejne, a z tego Pani Gronkiewicz słynie. Pamiętamy doskonale o milionowych przekrętach u boku Balcerowicza, wedle zapowiedzi Hanki Warszawa to miasto, które miało być przyjazne, a zwłaszcza w kwestii przystępnych cen za mieszkania jak i powstania ścieżek rowerowych. Jedna wielka ściema i ...kolejna bajeczka dla wyborców. Koniec tej gry, koniec Hanki, czas na nową twarz, na osobę, która jest dobrym słuchaczem jak i działaczem, a nie krętaczem! SASIN na prezydenta!  rozwiń
  • gorgina, 2014-10-09 23:38:53

    teraz bedzie drazyc na temat szpitala, ktorego i tak nie wybuduje -tylko po to by zyskac glosy!!! istne oszusywo i to w bialy dzien!!! widzial ktos program Sasina? jak dla mnie 100 razy lepszy od gronkiewicz, nie glosuje tylko ze wzgledu na to, ze gronkiewicz juz jest 3 kadencje, ale przez to, ze ni...c lepszego nie wniesie, w przeciwienstwie do pana Jacka, ktory jak damy mu szanse, bedzie mial okazje sie wykazac!!:))  rozwiń