PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica regionu, a nie ma poradni geriatrycznej. To ma się zmienić

  • Rynek Seniora/Nowa Trybuna Opolska    24 sierpnia 2016 - 20:27
Stolica regionu, a nie ma poradni geriatrycznej. To ma się zmienić
Wprawdzie w Opolu przyjmują lekarze geriatrzy, ale za wizyty u nich trzeba płacić. Fot. archiwum

Najbliższe poradnie geriatryczne starszych znajdują się w Nysie i Kluczborku. Wprawdzie w Opolu przyjmują lekarze geriatrzy, ale za wizyty u nich trzeba płacić. Tymczasem urząd miasta chce stworzyć specjalistyczną poradnię, która miałaby kontrakt z NFZ i tym samym osoby starsze nie musiałyby ponosić dodatkowych kosztów.
Jak pisze "Nowa Trybuna Opolska", poradnia dla osób starszych może powstać jeszcze w tym roku przy przychodni Zaodrze zlokalizowanej przy ul. Licealnej 18.

- Zaczynamy od zmiany statutu przychodni i jednego lekarza geriatry, ale na tym na pewno nie poprzestaniemy - opowiada Dariusz Sołek, naczelnik wydziału polityki społecznej w Urzędzie Miasta Opola.

Warto pamiętać, że lekarz geriatra dokonuje kompleksowej oceny sprawności funkcjonalnej i stanu psychicznego pacjenta. Dzięki temu często ogranicza konieczność wizyt u innych specjalistów, zmniejsza także ilość leków, co z kolei wpływa nie tylko na komfort pacjenta, ale też pozytywnie wpływa na jego finanse.

Urzędnicy zapowiadają, że chcą poradnię uruchomić jeszcze w tym roku, ale wiele zależy od tego, czy szybko dojdzie do porozumienia z NFZ. Fundusz też widzi potrzebę takiej poradni w stolicy województwa, bo osób starszych przybywa i ten trend się nasila.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • tg, 2016-08-25 08:40:16

    W Lublinie też nie ma i nikomu to nie przeszkadza.