PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażacy zablokowali przeprowadzkę szpitala

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań    25 czerwca 2011 - 07:36
Strażacy zablokowali przeprowadzkę szpitala

Miejski szpital im. Strusia w Poznaniu nie dostał pozwolenia na przeprowadzkę kardiologii, bo wystąpił o zgodę na użytkowanie budynku po 30 latach od rozpoczęcia budowy.
Powiatowy nadzór budowlany nie dał szpitalowi pozwolenia na użytkowanie nowych pomieszczeń, bo oddział nie spełnia standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Miejska straż pożarna ma zastrzeżenie do m.in. przestarzałego systemu wentylacji pożarowej, awaryjnego oświetlenia, i podziału na strefy pożarowe.

Nadzór budowlany wpadł na to przez przypadek. Podczas rutynowej kontroli okazało, że drugie piętro w bloku A nigdy nie przeszło odbioru budowlanego, bo budynek był budowany i wykańczany etapami i poprzednia dyrekcja szpitala przeoczyła odbiór drugiego piętra.

Dziś jest to niemożliwe. Pozwolenie na budowę budynku szpital dostał w 1984. Przez 30 lat przepisy przeciwpożarowe przeszły rewolucję. Stare projekty straciły ważność, bo mamy inne standardy bezpieczeństwa.

Lecznica deklaruje, że część warunków, jakie postawiła jej straż, jest w stanie spełnić już w lipcu. Ale zastrzega, że do niektórych zaleceń będzie w stanie dostosować się dopiero w 2012 r. W tym roku na rozbudowę i doposażenie lecznicy miasto wyda ok. 16 mln zł – podaje „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.