Strażacy zablokowali przeprowadzkę szpitala

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań
  • 25-06-2011
  • drukuj
Miejski szpital im. Strusia w Poznaniu nie dostał pozwolenia na przeprowadzkę kardiologii, bo wystąpił o zgodę na użytkowanie budynku po 30 latach od rozpoczęcia budowy.
Strażacy zablokowali przeprowadzkę szpitala

Powiatowy nadzór budowlany nie dał szpitalowi pozwolenia na użytkowanie nowych pomieszczeń, bo oddział nie spełnia standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Miejska straż pożarna ma zastrzeżenie do m.in. przestarzałego systemu wentylacji pożarowej, awaryjnego oświetlenia, i podziału na strefy pożarowe.

Nadzór budowlany wpadł na to przez przypadek. Podczas rutynowej kontroli okazało, że drugie piętro w bloku A nigdy nie przeszło odbioru budowlanego, bo budynek był budowany i wykańczany etapami i poprzednia dyrekcja szpitala przeoczyła odbiór drugiego piętra.

Dziś jest to niemożliwe. Pozwolenie na budowę budynku szpital dostał w 1984. Przez 30 lat przepisy przeciwpożarowe przeszły rewolucję. Stare projekty straciły ważność, bo mamy inne standardy bezpieczeństwa.

Lecznica deklaruje, że część warunków, jakie postawiła jej straż, jest w stanie spełnić już w lipcu. Ale zastrzega, że do niektórych zaleceń będzie w stanie dostosować się dopiero w 2012 r. W tym roku na rozbudowę i doposażenie lecznicy miasto wyda ok. 16 mln zł – podaje „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE