PARTNER PORTALU
  • BGK

Swarzędz wpiera osoby starsze

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    7 października 2011 - 09:00
Swarzędz wpiera osoby starsze

Miejsko-Gminny Ośrodek Wsparcia w Swarzędzu działa jako jednostka Ośrodka Pomocy Społecznej.
Potrzebującym mieszkańcom oferuje dwa rodzaje pomocy: Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych.

Ośrodek ma swoją siedzibę przy ulicy Piaski 4 w Swarzędzu. Oferuje profesjonalną pomoc i wsparcie osobom w zaawansowanym wieku oraz takim, które maja problemy psychiczne.

Dom Samopomocy otacza opieką osoby z zaburzeniami psychicznymi poprzez profilaktykę, rehabilitację, fizykoterapię i promocję zdrowia psychicznego. Pacjenci mogą liczyć na terapię zajęciową, opiekę lekarską i pielęgniarską. Prowadzone są również zajęcia muzyczne, teatralne, sportowe i integracyjne. W zajęciach z psychologiem uczestniczyć mogą nie tylko sami chorzy, ale również ich rodziny, które wspólnie muszą zmagać się z chorobą.

Działalność Domu Dziennego Pobytu jest z kolei przeznaczona dla osób w podeszłym wieku. W ofercie terapeutycznej można znaleźć terapię zajęciową i treningi psychologiczne. Seniorzy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach muzycznych, terapii kulinarnej, grach i intelektualnych zabawach integracyjnych.

Osoby starsze i samotne, szukające pomocy i wsparcia mogą liczyć na rehabilitację w przyjemnej formie zabawy. Uczestniczą też w wyjazdach krajoznawczych, turnusach rehabilitacyjnych i wyjściach o charakterze kulturalnym, na przykład do kina, czy teatru.

Miejsko-Gminny Ośrodek Wsparcia jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Konsultacje dla rodzin odbywają się każdego dnia między godziną 15:00 a 17:00.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.