Święta Barbara ratunkiem dla chorych

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 31-12-2011
  • drukuj
Szpital Miejski w Sosnowcu zamyka od stycznia izby przyjęć, bo nie ma kontraktu z NFZ.
Święta Barbara ratunkiem dla chorych
Oznacza to, że w stolicy Zagłębia (zabierz głos, oceń prezydenta) tylko szpital św. Barbary będzie przyjmował pacjentów w razie nagłych zachorowań, a już teraz czeka się tam po kilka godzin na pomoc – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Szpital Miejski ma dwie izby przyjęć: jedną w centrum miasta (dawny Szpital nr 1), drugą na Zagórzu. Dziś o północy obydwie zostaną zamknięte. W trybie nagłym przyjmowani będą wyłącznie chorzy ze stwierdzonym lub podejrzewanym udarem mózgu oraz pacjentki do porodu lub z innymi nagłymi dolegliwościami ginekologicznymi.

Poza tymi przypadkami obie izby będą się zajmować wyłącznie pacjentami, których przyjęcie zostało wcześniej uzgodnione z ordynatorem któregoś ze szpitalnych oddziałów lub z innym lekarzem, ale wyznaczonym przez ordynatora.

Decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia kontrakt na szpitalny oddział ratunkowy oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną ma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary – podaje „Gazeta Wyborcza Katowice”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE