PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: pechowa fuzja dwóch szpitali

  • pt    10 listopada 2017 - 11:24
Szczecin: pechowa fuzja dwóch szpitali
Sejmikowa koalicja PO-PSL, na wniosek marszałka województwa, pierwszy raz połączyła szpitale uchwałą w roku 2016 (fot.fotolia)

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego ponownie głosował nad połączeniem szczecińskiego Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, także zlokalizowanym w Szczecinie. Jednak próba fuzji może ponownie zakończyć się fiaskiem.
Sejmikowa koalicja PO-PSL, na wniosek marszałka województwa, pierwszy raz połączyła szpitale uchwałą w roku 2016. Ten akt prawny unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny, argumentując, że nie dopełniono wszystkich formalności.

Na początku listopada br. uchwałę o fuzji podjęto więc jeszcze raz - podaje Radio Szczecin.

Tymczasem zdaniem Dariusza Wieczorka, przewodniczącego SLD w woj. zachodniopomorskim i radnego sejmiku, doszło do "skandalu", ponieważ szpitala im. Sokołowskiego formalnie... nie ma. Wieczorek twierdzi, że gdy pierwszy raz łączono go ze szpitalem wojewódzkim, został wykreślony z KRS-u.

Pismo SLD z prośbą o interwencję jest już u wojewody zachodniopomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • siemasz, 2017-11-22 15:06:44

    Oprócz istniejącej afery melioracyjnej w Zarządzie Województwa, podany w tym artykule przykład kuriozalnej fuzji dwóch szpitali, dobitnie świadczy o tym, że już najwyższy czas aby w Szczecinie rozliczyć ten PO-wsko PSL-owski betonowy układ.