Szef BBN wysyła listy do dyrektorów szpitali

Aleksander Szczygło zamierza przeprowadzić ankietę na temat kondycji służby zdrowia w ponad 730 placówkach.
Szef BBN wysyła listy do dyrektorów szpitali

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło wysyła listy do dyrektorów Zakładów Opieki Zdrowotnej będących publicznymi zakładami lecznictwa stacjonarnego. Szefowie m.in. szpitali i przychodni otrzymają kwestionariusz dotyczący stanu finansowania placówek ze środków publicznych. Korespondencja zostanie wysłana do ponad 730 placówek w ciągu kilku najbliższych dni. Pytania dotyczą realizacji kontraktu na świadczenia opieki zdrowotnej, zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2009 r. i warunków, na jakich został zawarty lub ma być zawarty analogiczny kontrakt na rok 2010.

Minister Szczygło już w listopadzie 2009 r. pytał ministra zdrowia Ewę Kopacz oraz prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza o problemy związane z budżetem służby zdrowia.

Inicjatywa spowodowana jest niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi ograniczeń w dostępie do opieki zdrowotnej, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli - poinformowało BBN. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

czyżby szukał oszczędności w szpitalach aby te pieniądze przeznaczyć na kampanię wyborczą PIS-u? Teraz dopiero interesuje się jak to wygląda jakby nie wiedział.Szkoda, że nie pofatygował się do "aż" dwóch szpitali,w czasie minionego weekendu, jakie pełniły ostry dyżur i sam się nie... przypatrzył w jaki sposób są traktowani pacjenci ubezpieczeni w NFZ i to w palcówkach publicznej służby zdrowia.Przyjmowano w pierwszej kolejności pacjentów, i to bez zagrożenia zdrowia czy życia, z prywatnych placówek zdrowia np LuxMed i innych.Natomiast pacjencji z NFZ czekali po do 5 godz. żeby wogóle ktoś raczył ich przyjąć. Nie wiem dlaczego prezes NFZ jest jeszcze do dzisiaj na swoim stanowisku i co robi Minister Zdrowia ? Ludzie kiedyś budowali te placówki ( pamiętne cegiełki ) jak również płacą co miesiąc skladki na NFZ. Te placówki podpisują sobie umowy z innymi prywatnymi placówkami i ich pacjentów przyjmują wykorzystując gabinety i sprzęt publicznej sł zdrowia czyli zakupiony z naszych składek. Skandal!!! i kto za tym stoi ? rozwiń

konrad, 2010-01-12 12:56:51 odpowiedz

to mają doktorzy dodatkowe zajęcie i dość pracochłonne bo BBN zechciało stworzyć nowe żądania statystyczne.Przecież z GUS i NFZ lub min zdrowia nie będą korzystać bo tam UKŁAD fałszuje rzeczywistość A poza tym gdyby skorzystali to media by o tym nikogo nie powiadomiły.Ot co.

jan.g, 2010-01-11 16:29:57 odpowiedz

Szczyglo nadaje sie do Kiepskich jako blizniak Waldusia a nie za ankietera bo i ta funkcja jego przerasta to jeden z wielu nieudacznikow siedzacych u Kaczynskiego na etatach politycznych a toze wzgledu na przeszlosc PiSowska a nie umiejetnosci. czysta propaganda wetownika na swoja korzysc

UN NOrmalny, 2010-01-11 15:16:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE