PARTNER PORTALU
 • BGK

Szef BBN wysyła listy do dyrektorów szpitali

 • RAF    11 stycznia 2010 - 10:42
Szef BBN wysyła listy do dyrektorów szpitali

Aleksander Szczygło zamierza przeprowadzić ankietę na temat kondycji służby zdrowia w ponad 730 placówkach.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło wysyła listy do dyrektorów Zakładów Opieki Zdrowotnej będących publicznymi zakładami lecznictwa stacjonarnego. Szefowie m.in. szpitali i przychodni otrzymają kwestionariusz dotyczący stanu finansowania placówek ze środków publicznych. Korespondencja zostanie wysłana do ponad 730 placówek w ciągu kilku najbliższych dni. Pytania dotyczą realizacji kontraktu na świadczenia opieki zdrowotnej, zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2009 r. i warunków, na jakich został zawarty lub ma być zawarty analogiczny kontrakt na rok 2010.

Minister Szczygło już w listopadzie 2009 r. pytał ministra zdrowia Ewę Kopacz oraz prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza o problemy związane z budżetem służby zdrowia.

Inicjatywa spowodowana jest niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi ograniczeń w dostępie do opieki zdrowotnej, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli - poinformowało BBN. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • konrad, 2010-01-12 12:56:51

  czyżby szukał oszczędności w szpitalach aby te pieniądze przeznaczyć na kampanię wyborczą PIS-u? Teraz dopiero interesuje się jak to wygląda jakby nie wiedział.Szkoda, że nie pofatygował się do "aż" dwóch szpitali,w czasie minionego weekendu, jakie pełniły ostry dyżur i sam się nie... przypatrzył w jaki sposób są traktowani pacjenci ubezpieczeni w NFZ i to w palcówkach publicznej służby zdrowia.Przyjmowano w pierwszej kolejności pacjentów, i to bez zagrożenia zdrowia czy życia, z prywatnych placówek zdrowia np LuxMed i innych.Natomiast pacjencji z NFZ czekali po do 5 godz. żeby wogóle ktoś raczył ich przyjąć. Nie wiem dlaczego prezes NFZ jest jeszcze do dzisiaj na swoim stanowisku i co robi Minister Zdrowia ? Ludzie kiedyś budowali te placówki ( pamiętne cegiełki ) jak również płacą co miesiąc skladki na NFZ. Te placówki podpisują sobie umowy z innymi prywatnymi placówkami i ich pacjentów przyjmują wykorzystując gabinety i sprzęt publicznej sł zdrowia czyli zakupiony z naszych składek. Skandal!!! i kto za tym stoi ?  rozwiń
 • jan.g, 2010-01-11 16:29:57

  to mają doktorzy dodatkowe zajęcie i dość pracochłonne bo BBN zechciało stworzyć nowe żądania statystyczne.Przecież z GUS i NFZ lub min zdrowia nie będą korzystać bo tam UKŁAD fałszuje rzeczywistość A poza tym gdyby skorzystali to media by o tym nikogo nie powiadomiły.Ot co.
 • UN NOrmalny, 2010-01-11 15:16:50

  Szczyglo nadaje sie do Kiepskich jako blizniak Waldusia a nie za ankietera bo i ta funkcja jego przerasta to jeden z wielu nieudacznikow siedzacych u Kaczynskiego na etatach politycznych a toze wzgledu na przeszlosc PiSowska a nie umiejetnosci. czysta propaganda wetownika na swoja korzysc