Szpital bez kontraktu - pacjenci do domu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź
  • 31-12-2011
  • drukuj
Tego jeszcze nie było. Szpital wyprosił pacjentów z największego w woj. łódzkim oddziału rehabilitacyjnego, bo nie dostał kontraktu z NFZ.
Szpital bez kontraktu - pacjenci do domu

W piątek od rana na oddziale rehabilitacji w Tuszynku było wielkie zamieszanie. Lekarze musieli wypisać wszystkich pacjentów. Kilkadziesiąt osób – informuje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Niektórzy z pokorą przyjęli wypisy i opuszczali budynek, ale kilku pacjentów ogłosiło, że nie opuszczą szpitala.

Winny zamieszania jest NFZ. Fundusz nie podpisał ze szpitalem kontraktu na 2012 rok, a to znaczy, że od 1 stycznia nie zapłaci mu za pacjentów na rehabilitacji.

Takiej decyzji nikt w szpitalu się nie spodziewał. Kilka miesięcy temu oddział za 3,7 mln zł przeszedł gruntowny remont. Nowoczesny oddział cieszył się wśród pacjentów dobrą opinią. W kolejce na leczenie czeka ponad 800 osób – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

tylko pacjenici czekali na lepsze czasy, inni zamiast załatwiac kontrakt poszli w tany

jóm, 2012-01-02 18:58:24 odpowiedz

Raz czekali jedni,raz drudzy.I co? Poszli do domu leczyć się z choroby?

SAM, 2012-01-02 18:49:47 odpowiedz

To jest skandal!!!Ten szpital znam ,bo pracuję w nim od niemal 20 lat i wiem jak wyglądał kiedyś ,a jakie ma dziś standard!!!To jest szpital XXI wieku ,ale jak widać w/g NFZ łodzianie i mieszkańcy regionu nie zasłużyli na taki oddział!!!

i.b., 2012-01-02 14:20:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE