PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital dziecięcy będzie rozbudowany

  • PAP    5 kwietnia 2011 - 19:51

Nowe budynki Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy powstaną w ciągu 26 miesięcy. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą i wbito symboliczną łopatę na placu budowy.
W obiektach kompleksu i istniejącym zabytkowym budynku, który przejdzie gruntowną modernizację, mieścić będzie się sześć oddziałów, w tym nowy oddział chirurgii dziecięcej i leczenia oparzeń, a także trzy sale operacyjne.

Liczba łóżek dla młodych pacjentów po zakończeniu inwestycji wzrośnie ze dotychczasowych 152 do 216. Przewidziano też 60 miejsc noclegowych dla matek hospitalizowanych dzieci. Na dachu budynku ma powstać ogród z placem zabaw.

Inwestycja będzie kosztować 155 milionów złotych, a zostanie sfinansowana z budżetu wojewódzkiego i kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą będzie konsorcjum firm na czele z Budimeksem z Warszawy, którego partnerami będą bydgoskie firmy Budopol, Ebud-Przemysłówka i Lech.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy rocznie leczy 9 tysięcy pacjentów. Liczba hospitalizowanych w nim chorych co roku się powiększa się, w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła prawie o połowę. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Góra l, 2011-04-05 20:02:43

    Wszyscy już marzą o tym, by wreszcie powstawały nowoczene szpitale. Pacjenci tęsknią za domem, dlatego warunki i atmosfera powinna byc jak najbardziej przyjazne dla chorych.