PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital im. Korczaka w przebudowie

  • PAP    9 sierpnia 2010 - 16:38
Szpital im. Korczaka w przebudowie

Ponad 5 mln zł ma kosztować przebudowa i modernizacja pierwszego z kilku budynków szpitala pediatrycznego im. Janusza Korczaka w Łodzi. W poniedziałek rozpoczęły się tam prace wyburzeniowe.
W remontowanym budynku powstanie oddział chirurgii dziecięcej, a także: sala intensywnej opieki medycznej, pracowania RTG, przychodnia chirurgiczna z gipsownią oraz szpitalna izba przyjęć.

Obecny na rozpoczęciu prac marszałek województwa Włodzimierz Fisiak powiedział, że inwestycja powinna zostać zakończona do 30 listopada tego roku. Zwrócił uwagę, że "to początek modernizacji i rewitalizacji tego zabytkowego szpitala, która ostatecznie ma być zakończona do 2013 roku".

Według szacunków całość inwestycji ma kosztować ponad 120 mln zł.

Szpital im. Korczaka powstał ponad sto lat temu. Jego fundatorami byli Matylda i Edward Herbstowie. Szpital był wówczas jedną z pierwszych placówek pediatrycznych na ziemiach polskich. Leczyły się w nim dzieci bez względu na wyznanie, narodowość czy stan majątkowy. Od 1950 roku szpital nosi imię doktora Janusza Korczaka.

Do początku XXI wieku "Korczak" funkcjonował jako oddzielna placówka. W 2004 roku został - w ramach restrukturyzacji - przyłączony do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Wiosną ub. roku, z obawy, że szpitalowi może grozić katastrofa budowlana, zamknięto dwa ostatnie funkcjonujące pawilony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.