Szpital jednego dnia pojawia się błyskawicznie

Na początku listopada mieszkańcy Warszawy będą korzystać z Dziennego Ursynowskiego Centrum Zabiegowe przy ul. Kajakowej 1. Koszt inwestycji wynosi ok. 30 mln zł.
Szpital jednego dnia pojawia się błyskawicznie

Pod koniec lipca rozpoczął się montaż ponad 30 modułów. Łącznie ważą one 600 ton. Zawierają wszelkie przewidziane w projekcie instalacje i elementy wykończeniowe: oświetlenie, ceramikę, meble, stolarkę drzwiową oraz okienną.

– W Szwajcarii od 40 lat powstają szpitale w tym systemie. Nie jest to kwestia mody. Technologie modułowe pozwalają na szybką reakcję na potrzeby mieszkańców – mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Przedsięwzięcie polega na utworzeniu Dziennego Ursynowskiego Centrum Zabiegowego. Specjalizować się ono będzie w zabiegach chirurgicznych, ortopedycznych, urologicznych, ginekologicznych, okulistycznych i w endoskopii, wykonywanych w jeden dzień.

Zakłada się rotacyjne świadczenie usług poprzez wyznaczanie zabiegów na konkretne dni, np. w poniedziałki – zabiegi chirurgiczne, we wtorki – artroskopie, w środy – operacje ginekologiczne itp. Wykonywanie zabiegów w tzw. trybie jednodniowym jest tańsze dla płatnika i wygodniejsze dla pacjentów. Jest też bezpieczniejsze pod względem ryzyka powikłań infekcyjnych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE