PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital kupi nowoczesne łóżka

  • PAP    4 listopada 2012 - 11:25
Szpital kupi nowoczesne łóżka

Szpital Wojewódzki w Gorzowie zakupi 21 nowoczesnych łóżek dla dwóch oddziałów. Sprzęt będzie kosztował 322 tys. zł, a jego zakup zostanie dofinansowany z budżetu województwa lubuskiego.
Jak poinformowała rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Irena Billewicz-Wysocka, specjalne łóżka trafią na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej (9 szt.) i Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii (12 szt.). Szpital poprosił władze regionu o dofinansowanie ich zakupu, oferując 10 tys. wkładu własnego. Lecznica otrzyma brakujące pieniądze z budżetu regionu.

„Uzasadnieniem zakupu nowych łóżek jest duże wyeksploatowanie sprzętu, którym szpital dysponował do tej pory. Łóżka, które służyły do tej pory oddziałom, nie spełniają obowiązujących standardów" - powiedziała Billewicz-Wysocka.

Według dyrekcji szpitala nowoczesne łóżka pozwolą na szybszy powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów oraz podniosą standard świadczonych usług. Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przesunięciu na ten cel środków w ramach budżetu województwa. 312 tys. zł miało zostać przeznaczone na dofinansowanie projektu realizowanego w szpitalach psychiatrycznych w Ciborzu i Międzyrzeczu.

„Z uwagi na przedłużające się procedury przetargowe, środki w tym roku zostaną niewykorzystane. Zarząd zdecydował o przesunięciu tej kwoty na zakup łóżek dla szpitala w Gorzowie" - wyjaśniła rzecznik.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.