PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital Morski jak nowy

  • RAF    13 maja 2010 - 10:14

Na dziś zaplanowano otwarcie przebudowanych i rozbudowanych części Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.
Zgodnie z założeniami programu „Zdrowie dla Pomorzan” na lata 2005-2013 Szpital Morski stworzy ośrodek kompleksowej diagnostyki i leczenia niewydolności serca. Dzięki temu wszystkie dostępne możliwości leczenia (pełna diagnostyka, terapia i opieka ambulatoryjna nad chorym) skupione będą w jednym miejscu.

Do użytku dziś oddane zostaną: Oddział Chorób Wewnętrznych i Leczenia Schorzeń Endokrynologicznych, Internistyczna Izba Przyjęć oraz zespół Pracowni Diagnostycznych i Poradni Gdyńskiego Ośrodka Niewydolności Serca (budynek Przychodni Kardiologicznej wraz z łącznikiem).

Placówki zostały poddane w latach 2006-2009 wieloetapowej modernizacji. 

Szpital na inwestycje dostał dofinansowanie. Od miasta uzyskał 450 tys. zł na remont Internistycznej Izby Przyjęć. Dodatkowe środki na zakup sprzętu i wyposażenie pochodziły z dotacji Urzędu Marszałkowskiego oraz budżetu szpitala (łącznie ok. 150 tys. zł). Szpital uzyskał także 100 tys. zł od sponsorów.

W projekt zaangażowało się Gdyńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia „SERCA SERCOM”, które w latach 2004-2010 przeznaczyło na inwestycję łącznie 830 tys. zł. Dzięki temu oraz środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdyni oraz dotacji Ministerstwa Zdrowia udało się wybudować łącznik i gruntownie zmodernizować pomieszczenia na parterze i I piętrze Przychodni Kardiologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.