PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital na Józefowie: Będzie interpelacja radnych sejmiku

  • aw    26 marca 2017 - 14:05
Szpital na Józefowie: Będzie interpelacja radnych sejmiku
Szpital na Józefowie spółką prawa handlowego (fotRadomNews.pl)

Radni sejmiku województwa mazowieckiego z klubu PiS zarzucają zarządowi Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu złe zarządzanie i narażanie zdrowia pacjentów.
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", radni sejmiku odnieśli się do zapowiedzi władz lecznicy o likwidacji 250 łóżek z 835 i zwolnieniu ponad 80 osób, w tym 11 lekarzy. Radna sejmiku Agnieszka Górska uważa, że szpital na Józefowie jest z roku na rok degradowany. Dzieje się tak przez złe zarządzenie.

Zapowiedziała złożenie do władz województwa mazowieckiego (organ prowadzący szpital na Józefowie) interpelacji w sprawie planów restrukturyzacyjnych dyrekcji lecznicy. Jej klubowy kolega Jan Rejczak zaznaczył, że radni PiS będą chcieli wprowadzić do porządku obrad na wtorkowy (28 marca) sejmik, punkt dotyczący sytuacji w szpitalu na Józefowie.

Planami restrukturyzacji w szpitalu zaniepokojeni są też działacze Nowoczesnej.

Przypomnijmy, jak informował prezes MSS Tomasz Skura, straty szpitala wynoszą 15 mln zł. Część z tych pieniędzy stanowią tzw. nadwykonania, czyli świadczenia, które szpital wykonał ponad kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Każdego roku jest to kwota około 15 mln zł. NFZ wypłaca te pieniądze z opóźnieniem, często szpital musi o nie walczyć latami w sądzie. Jedna ze spraw dotyczy nawet nadwykonań sprzed 15 lat.

Stąd - jak tłumaczył wiceprezes zarządu Krzysztof Zając - potrzeba racjonalizacji kosztów. Ma ona polegać na likwidacji prawie jednej trzeciej łóżek szpitalnych (z 863 do 605), a co za tym idzie - także na redukcji zatrudnienia.

Pracę mają stracić 73 pielęgniarki i położne oraz 11 lekarzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.