Szpital na sprzedaż

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 14-05-2011
  • drukuj
Miasto chce sprzedać Szpital Kielecki prywatnej firmie. Decyzja jeszcze nie zapadła, a już jest dwóch chętnych. Nie wiadomo, czy pomysł poprą radni, a bez ich zgody do transakcji nie dojdzie.
Szpital na sprzedaż

Zdaniem Tadeusza Sayora, wiceprezydenta Kielc, miasta nie stać na zainwestowanie w szpital 20 mln zł. Pierwotnie miasto chciało przekazać lecznicę zarządowi województwa, bo liczyło, że marszałek łatwiej znajdzie pieniądze na budowę bloku operacyjnego – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Chodzi o 9 mln zł, która jest tzw. wkładem własnym do tej inwestycji. Przetarg na te roboty został już rozstrzygnięty. Pozostałą część, według szacunków miasta, pochłonęłaby budowa szpitalnego oddziału ratunkowego, niezbędnego, by placówka mogła się rozwijać. Zarząd województwa oświadczył jednak, że nie jest zainteresowany jej przejęciem.

Miasto planuje sprzedać samą spółkę, a nieruchomości pozostaną jego własnością. To ma dać pewność, że w budynkach szpitala nadal będzie prowadzona działalność medyczna. Taki model zastosowano np. w Jędrzejowie.

Uchwała dotycząca sprzedaży lecznicy szykowana jest na najbliższą, czwartkową sesję rady miasta, ale już zgłosili się chętni do przejęcia Szpitala Kieleckiego – podaje „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy aby nie exposeł Sawicka jest nabywcą tego szpitala?

Jana, 2011-05-16 13:10:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE