PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital nadal bez dyrektora

  • www.krosnocity.pl (Piotr Dymiński)    5 kwietnia 2012 - 12:13

Pomimo wyłonienia kandydatki przez komisję konkursową, zarząd województwa nie podjął uchwały o powołaniu dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Krośnie.
Wkrótce ogłoszony zostanie nowy konkurs. Konkurs na dyrektora rozstrzygnięto już w lutym. Komisja konkursowa po wysłuchaniu prezentacji i odpowiedzi na pytania, bezwzględną większością głosów (13) wybrała panią Magdalenę Tymcio. Ta kandydatura została zarekomendowana zarządowi województwa (zabierz głos/oceń marszałka). Pani Magdalena Tymcio była dyrektorem szpitala do spraw ekonomicznych, a od czasu odwołania dyrektora Mirosława Leśniewskiego pełniła obowiązki dyrektora.

Decyzja komisji nie przesądzała o ty, kto zostanie dyrektorem. Ostateczna decyzja należała do Zarządu Województwa. Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia, powtarzał dziennikarzom, że decyzja zostanie podjęta bez zbędnej zwłoki. Rozstrzygnięcie zostało jednak odwleczone w czasie między innymi z powodu odwołania złożonego przez jednego z kandydatów

Odwołanie zostało odrzucone w ubiegłym tygodniu. Sławomir Miklicz tłumaczył, że Zarząd musiał przestrzegać wszelkich terminów i wymogów formalnych, nie było możliwości by rozstrzygnięcie mogło nastąpić wcześniej. Przy tym nic nie wskazywało by powołanie dyrektora miało być tylko formalnością, odpowiedzi na pytania dziennikarzy były wymijające tak, jakby do ostatniej chwili Zarząd nie był zdecydowany, jakie podjąć działania.

Zarząd województwa podjął uchwałę o „nie powołaniu dyrektora szpitala”. Wbrew zapowiedziom z lutego, Sławomir Miklicz nie chciał tej decyzji komentować, odsyłał do rzecznika prasowego urzędu marszałkowskiego.

Wiesław Bek, rzecznik prasowy marszałka województwa, potwierdził, że nie powołano dyrektora, dodał przy tym, że ogłoszony zostanie drugi konkurs, prawdopodobnie po świętach. Zapytaliśmy o uzasadnienie podjętej przez zarząd uchwały.

– Pani Tymcio była dyrektorem do spraw ekonomiczno – administracyjnych w czasie, gdy sytuacja szpitala się pogarszała – stwierdził Wiesław Bek, dodając przy tym, że oczywiście ktoś inny był szefem. – Decyzja Zarządu nie oznacza, że przekreśla możliwość współpracy z panią Magdalena Tymcio. Czeka jednak na kandydatury, które dają większe gwarancje na poprawę sytuacji szpitala – podsumowuje rzecznik marszałka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.